MFK Kravaře

FK Nový Jičín

15. kolo, So 09.06 09:00

Žáci doplatili na své chyby

V dohrávce krajského přeboru žáků jsme na 1.května doma přivítali mužstvo MFK Havířov. Za pěkného počasí a před velmi slušnou a hodně hlasitou diváckou kulisou jsme bodově  nebyli tak úspěšní jak v minulých utkáních a soupeři jsme body darovali po našich chybách.

SK Jiskra Rýmařov U15 : MFK Havířov - 1:4 (0:2)

Branky: 68´ Ujfaluši

Při pohledu na tabulku byli hosté před utkáním jasným favoritem. Snad proto nám nevyšel úvod utkání, kdy hned v první minutě hosté udeřili rychlým brejkem. To také byla největší zbraň, kterou hosté v prvním poločase ještě několikrát zahrozili. Rychlé přechody do útoku a využívaní rychlých útočníků byla hostů největší devíza. V 19. minutě po podobné akci a s trochou štěstí zvyšovali na 2:0. Naši hráči po této brance přestali mít zbytečný respekt ze soupeře a začali vystrkovat růžky a ohrožovat hostujícho golmana. Dokonce branku vstřelili, ale hostující pomezní byl proti a odmával ofsajd. Hosté tak šli do druhého poločasu se zaslouženým vítězstvím 2:0. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší než první a bylo to naše mužstvo, kdo začal dyktoval tempo hry. Kluci se začali lépe pohybovat a zpřesnili kombinaci. Výsledkem toho bylo několik spálených šancí. Velká škoda, neboť jich bylo opravdu hodně. V 43 minutě se soupeř ve druhém poločase poprvé dostal na naši polovinu a hned trestal naši nerozhodnost v pokutém území. I nadále jsme byli v druhém poločase aktivnější, ale havířovská branka byla pro nás zakletá. A přišel další trest, když v 58. minutě střelu z dálky našla záda našeho stopera a míč změnil směr přesně do druhého rohu  branky, než kde byl připraven náš golman. Závěr utkání se už tak jen dohrával, našim hráčům evidentně docházeli síly, ale paradoxně se branky nakonec dočkali, když se trefil kapitán Kuba Ujfaluši.

SK Jiskra Rýmařov U13 : MFK Havířov - 2:2 (2:1)

Branky: 17´ Gorčík, 29´ Schwarz

Na toto utkání se určitě všichni těšili. Obě mužstva jsou na špici tabulky a jejich výsledky v soutěži  jsou podobné. Úvod utkání lépe vyšel hostům, kteři využili naše zaváhaní golmanky a šli do vedení. Po setřepání zbytečné nervozity jsme však začali soupeře přehrávat. Ten však měl velmi pozornou obranu a nebezpečně hrozil zejména dlouhými míči na pohyblivé útočníky. Do poločasu jsme však výsledek přece jen otočili a do kabin jsme šli s jednobrankovým náskokem. Druhý poločas byl z naší strany ještě lepší než první a vypracovali jsme si několik slibných šancí, ale v koncovce nám štěstí vůbec nepřálo a většinou jsme to vyřešili špatnou střelou. Na konci utkání hosté začali hrát vabank a vrhli všechny síly do útoku. Dvě minuty před koncem se jim to nakonec vyplatilo, když na dvakrát dorážel jejich útočník Kunčický. To však nebylo vše. Na konci utkání hostující hráč zahrál evidentně před brankou rukou a my měli výhodu pokutového kopu. Bohužel jsme velkou tíhu zodpovědnosti neunesli a penaltu jsme neproměnili. Hráčům tak zůstali oči pro pláč, neboť měli k vítězství dnes velmi blízko a určitě by si ho i za dnešní výkon zasloužili. Jediné tak co lze klukům dnes vyčítat je občas zbrklá hra a zejména nepřesná střelba, která nás dnes stála všechny body.