29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Devatenáctka v sobotu rozdrtila Bruntál. Zvítězila také U17

V sobotu se hrály zápasy 24. kola krajského přeboru dorostenců. Oba týmy Jiskry zajížděly do Moravskoslezského Kočova, kde se střetly s domácím Bruntálem. V derby devatenáctek potvrdila Jiskra své jarní tažení soutěží, kdy neztratila ještě ani bod. Soupeře přejela vysoko 9:2. Skalp okresního rivala si připsala také sedmnáctka, která zvítězila 3:2.

Moravskoslezském Kočově, kde se derby dorostenců hrála, se v utkání devatenáctek trefili jako první domácí. Nedorozumění obránců Jiskry využil v 5. minutě Hurajt. Roman Marek ale ve 20. minutě srovnal a o deset minut později poslal Rýmařov Milan Křepelka do vedení. To vydrželo ale jen 4 minuty. Za Bruntál srovnával Baláž. Do poločasu se ale rýmařovským dorostencům podařilo překlopit dění zápasu na svoji stranu. Ve 42. minutě se podruhé v utkání trefil Marek.

Po změně stran Jiskra dostala vývoj zápasu zcela pod svoji kontrolu. Pomohly tomu tři góly v rozmezí pěti minut, které mezi 47. a 52. minutou vstřelil Matěj Němec. V úvodu druhé půle tak Jiskra rychle vedla 5:2.

Po hodině hry zvyšoval Milan Křepelka. Do konce zápasu se prosadili ještě Ivo Filipčík a Jakub Gorčík. Devatenáctka Jiskry tak v derby porazila FC SO Bruntál vysoko 9:2 a zůstává v čele krajského přeboru.

Hodnocení trenéra Martina Čecháka:

Vstup do zápasu byl z naší strany špatný. Neproměnili jsme velkou šanci a po chybě obránců jsme brzy inkasovali. Ale nezlomilo nás to, otočili jsme na 2:1. Bruntál po dalším nedorozumění naší obrany dostal příležitost srovnat z penalty. I tak jsme stihli přidat třetí gól. První poločas z naší strany nebyl dobrý. Přizpůsobovali jsme se hře domácích. O poločase jsme si něco řekli, na soupeře jsme vlétli a vstřelili šest branek. Hru jsme celkově kontrolovali. Teď se budeme koncentrovat na další domácí utkání.

FC Slavoj Olympia Bruntál U19 – SK Jiskra Rýmařov U19 2:9 (2:3)

Branky: 5. Hurajt, 34. Baláž – 47., 50. a 52. Němec, 22. a 42. Marek, 30. a 60. Křepelka, 67. Filipčík, 80. Gorčík.

Rozhodčí: Porubek. ŽK: Kučera, Kaluža. Diváků: 60.

Jiskra: Přecechtěl – Pospíšil (82. Novosad), Zapletal, Hrabina, Křepelka (62. Hrnčíř) – Köhler, Palys (53. Filipčík), Gorčík, Schwarz – Marek, Němec. Trenér: Martin Čechák.

Také v utkání mladších dorostenců inkasovala Jiskra jako první. Běžela 20. minuta zápasu, když Bruntál poslal do vedení Rajs. Srovnat se svěřencům trenéra Františka Pohanky podařilo až po změně stran zásluhou gólu Wenzela z 51. minuty.

Remízový stav vydržel do 70. minuty, kdy Jiskru poslal do vedení Marcel Mihál. Krátce poté ale Leja srovnal na 2:2.

Konečné slovo však měl v Kočově rýmařovští dorostenci. V 79. minutě dostal míč za záda brankáře Bruntálu Ivo Filipčík. Díky jeho brance porazila Jiskra svého soupeře 3:2.

Hodnocení trenéra Františka Pohanky:

Zápas byl ovlivněn nepříjemným silným větrem. Domácí hráli první poločas po větru a měli optickou územní převahu, kterou zužitkovali vedoucím gólem. Jinak to bylo klasické bojovné derby. Kluci na obou stranách se dobře znají. Po změně stran srovnal Wenzel střelou zpoza šestnáctky na 1:1. Řekl bych, že převaha byla zase pro změnu na naší straně. Marcel Mihál se prosadil důrazem přes obránce, dotlačil míč do brány a poslal nás do vedení 2:1. Zlomem byla chycená penalta. Byla hodně přísná. Ale Donncha ji bravurně lapil. Domácím se ale následně po skrumáži v našem vápně podařilo srovnat. My jsme pokračovali v tlaku a podařilo se nám vstřelil třetí gól zásluhou Filipčíka. Zvítězili jsme 3:2. I když se budu opakovat, cením si našeho nasazení a bojovnosti. Skvěle zahráli oba střední záložníci, kteří neúnavně odebírali míče. Pochválit musím Honzíka Friedricha, který hrál se sebezapřením, protože nás bylo málo. On odehrál celé utkání a ve středu hřiště naprosto dominoval. Byť byl nejmenší na hřišti, neustále odebíral míče soupeřům. Nespočet kilometrů odběhal Marcel Mihál. Jeho akční rádius na hřišti byl fenomenální. Chválím také Donnu za lapenou penaltu.

FC Slavoj Olympia Bruntál U17 – SK Jiskra Rýmařov 2:3 (1:0)

Branky: 20. Rajs, 74. Leja – 51. Wenzel, 70. Mihál, 79. Filipčík.

Rozhodčí: Porubek. ŽK: bez karet. Diváků: 80.

Jiskra: Birchall – Brenkus, Friedrich, Mlčák, Mucha, Novosad, Filipčík, Pospíšil, Maceček, Polách, Mihál, Jahoda, Němec, Šuba, Wenzel, Mušálek. Trenér: František Pohanka.