SK Hanácká Slavia Kroměříž B

30. kolo, Čt 13.06 15:00

SK Hanácká Slavia Krom..

Devatenáctka padla se Vsetínem. Rozhodla divoká šestiminutovka

V sobotu hráli své domácí zápasy moravskoslezské dorostenecké divize týmy Jiskry do devatenácti a sedmnácti let. Jejich soupeřem byly celky Vsetína. Starší dorostenci dokázali během pár minut srovnat dvoubrankové manko, nakonec ale nedosáhli ani na bod. Zápas mladších dorostenců měl jednoznačnější průběh a skončil vysokým vítězstvím Vsetína.

Zápas začal ve vlažném tempu. Jako první zahrozili hosté ze Vsetína, kteří nastřelili břevno. Jiskra mohla jít do vedení po hlavičce Černohorského, ale míč šel jen těsně vedle tyče. Střelu hostujícího Kusáka z 20. minuty Přecechtěl vyrazil. Ve 26. minutě to na druhé straně zkusil ranou z voleje Furik, ale i vsetínský brankář byl pozorný, stejně jako při střele Hrnčíře o pár minut později. Neujal se ani pokus Marka, který minul tyč. V samotném závěru poločasu po centru z levé strany otevřel skóre duelu Konečný a Vsetín vedl 1:0.

I druhý poločas začal ve vyčkávacím a vlažném tempu. Vše podstatné se pak nakonec událo v rozmezí 68. a 74. minuty, kdy padly čtyři branky. Nejprve po skrumáži ve vápnu Jiskry, kdy rýmařovští dorostenci signalizovali aut, soupeř akci dohrál a na rozdíl dvou branek zvýšil Kusák.

Jiskra ale dokázala bleskově odpovědět. Po přihrávce z křídla překonal vsetínského brankáře z úhlu Marek. O chvíli později je ve vápně faulován Furik a sudí nařídil penaltu. K ní se postavil Marek, který srovnal na 2:2. Remízový stav ale vydržel jen pár desítek vteřin. Po nedůrazu v rýmařovské defenzivě se prosadil Švagera, který vstřelil rozhodující gól. Po zbytek zápasu se sice Jiskra ještě pokusila soupeře zatlačit, Vsetín však zkušeně kouskoval hru a vedení si už vzít nenechal. Rýmařovská devatenáctka prohrála se Vsetínem 2:3.

Hodnocení trenéra Kamila Furika:

Utkání jsme začali až moc vlažně. Přizpůsobili jsme se soupeři a přes kvalitní obranu Vsetína jsme se nedokázali prosadit tak, jak bychom chtěli. Soupeř hrál trpělivě a čekal na naše chyby. Bohužel těch jsme se dnes opět nevyvarovali a minimálně dvě branky jsme soupeři darovali. Je to škoda, neboť i přes kvalitu soupeře jsme na body měli. Takhle jsme si připsali už pátou jarní porážku o jeden gól.“

SK Jiskra Rýmařov U19 – FC Vsetín U19 2:3 (0:1)

Branky: 71. a 73. z pen. Marek – 44. Konečný, 68. Kusák, 74. Švagera.

Rozhodčí: Slabý – Zdražil, Antoníček. ŽK: Koryťák, Pospíšil, Černohorský – Zavadil, Kaluža. Diváků: 50.

Jiskra: Přecechtěl – Černohorský, Pospíšil, Křenek (46. Gorčík), Hrnčíř – E. Pospíšil, Polách, Mihál (81. Zapletal), Koryťák (68. Novotný) – Furik, Marek. Trenér: Kamil Furik.

Mladší dorostenci drželi se Vsetínem bezbrankový výsledek do 12. minuty, kdy Šubu překonal Kročil. Nepovedená byla 37. minuta, kdy se do střelecké listiny zapsali Jašek a Hořanský. Čtvrtý gól dostali svěřenci trenéra Františka Pohanky do šatny, ve 45. minutě zvýšil na 4:0 Králík.

Zhruba po hodině hry dokázal snížit Jiří Semančík, ale po zbytek zápasu už se trefovali pouze hosté. Další dvě branky přidal v 65. a 77. minutě Jašek, trefili se ještě i Kaluža a Králík a nakonec Vsetín zvítězil v Rýmařově vysoko 8:1

SK Jiskra Rýmařov U17 – FC Vsetín U17 1:8 (0:4)

Branky: 59. Semančík – 37., 65. a 77. Jašek, 45. a 82. Králík, 12. Kročil, 37. Hořanský, 79. Kaluža.

Rozhodčí: Zdražil – Slabý, Antoníček. ŽK: Mušálek, Tomčík, Mucha, Macek – Filák. Diváků: 50.

Jiskra: Šuba – Mušálek, Maceček (24. Brenkus), Mucha, Mihál (58. Macek), Friedrich, Filipčík, Semančík, György, Novosad, Tomčík. Trenér: František Pohanka.

V sobotu hrají starší dorostenci ve Vítkovicích. Půjde o poslední výjezd sezóny, poté už budou následovat čtyři domácí zápasy v řadě.