29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Furik: Hodně cenná výhra. Navíc, když se hrálo na umělce

Trenér Milan Furik v nedělním utkání v Otrokovicích mohl se svým týmem oslavit už třetí vítězství v řadě. Rýmařovští fotbalisté se vyrovnali s přechodem na umělou trávu a porazili Baťov 3:2. „Možná to pro domácí byla trochu karma za to, že se hrálo na umělce, protože hned vedle bylo krásně připravené travnaté hřiště. Hrát v polovině května na umělce, to je pro mě nepochopitelné. Měl jsem obavy z toho, aby se nám nikdo zbytečně nezranil“ řekl Furik.

Jak hodnotíte výhru nad Baťovem?

Další tři body, třetí výhra v řadě, to se musí ocenit. Z toho druhá výhra z venku. I když v Baťově to bylo hodně těžké, vzhledem k tomu, že se hrálo na umělé trávě. Fotbal… To byl spíše jiný sport. Přechod na jiný povrch, v tomhle období, v půli května, to je těžké. Míč se chová trochu jinak, byla to honěná za míčem. Jsem za tři body hodně rád, přizpůsobili tomu naši taktiku. Složitých pro nás bylo zejména prvních 15 minut. Soupeř byl aktivnější a snažil se být více na míči. Nazval bych to možná karmou pro domácí. O to těžší pro ně musí být, že náš vítězný gól padl v 90 minutě.

Proč karmou?

Byl tam pěkný areál s pěkným travnatým hřištěm. Za mě je nepochopitelné, že se hrálo na umělé trávě. Myslím, že to bylo naprosto zbytečné. Přesné důvody, proč jsme museli hrát na umělce, neznám. Vedle bylo krásně nachystané travnaté hřiště. Podle mého názoru tohle škodí fotbalu. A hlavně to škodí hráčům. Měl jsem obavy, aby se nám z umělky někdo zase zbytečně nezranil.

V Baťově jste inkasovali poměrně zbytečné góly.

Je to tak. I když šel míč na zadní tyč, myslím, že se to dalo chytit. Hráč Baťova střílel z velkého úhlu. Je pravda, že na začátku zápasu jsme měli i štěstí, protože soupeř trefil brankovou konstrukci po hlavičce. Baťov byl aktivnější, my jsme se ale museli napřed sžít s tím terénem, který tam byl. Je pravda, že naše první střela na bránu skončila gólem.

Ještě v první půli jste ale otočili.

Nejprve Roman dostal míč za obranu, spadlo mu to na zem. Jeho levačka je kvalitní, to víme. Myslím, že si počínal zkušeně. Zápas jsme pak i díky tomu rychle otočili. Hned vzápětí si Jirka dobře podržel balón, šel do šestnáctky a byl faulovaný, nařízenou penaltu sám proměnil. Mrzel mě vyrovnávací gól. Soupeř byl sice víc na míči, nebyl ale tolik nebezpečný. Vyrovnávací gól přišel po naší chybě a nepokrytí hráče Baťova na naší levé straně. Střela byla vlastně nepovedená, o to horší a těžší to ale pro gólmana bylo. Nestihl na ni zareagovat. To bylo nepříjemné, protože jsme inkasovali dvě minuty před odchodem do kabiny. Chtěli jsme ale být trpěliví, protože i bod pro nás měl velkou cenu.

Jaký byl druhý poločas?

Dost podobný tomu prvnímu. Tolik šancí už k vidění nebylo. Soupeř měl závarů před brankou více. My jsme museli dva hráče střídat už o poločase. Po změně stran jsme se soustředili na to, abychom hráli v bloku a neumožnili soupeři nás zatlačit do defenzivy. Museli jsme být trpěliví. Nebyli jsme už potom tolik nebezpeční, i když je pravda, že Honza Tihelka šel jednou sám na bránu. Byla to situace, kterou by měl proměnit. O to šťastnější jsme ale byl, když gól padl v 90. minutě. Bylo to po ose Tihelka – Navrátil – Jirka, který už dával gól do odkryté brány. Byla to pro nás hodně sladká výhra.

Sladká i proto, že jste porazili dalšího přímého konkurenta v boji o záchranu?

Když se podíváme na tabulku, zjistíme, že od 9. místa po 15. jsou soupeři seřazeni po bodu. O to důležitější je pro nás vítězství z Baťova. Stačí jedna prohra a můžeme být zase jinde. Neděláme žádné ukvapené závěry, jdeme zápas od zápasu. Důležité je, že jsme zvítězili potřetí v řadě, což je hodně cenné. V této sezóně jsme to tak ještě neměli. Navíc je to pátý zápas v řadě, kdy jsme neprohráli. Na klucích je to vidět, už jsou v lepším rozpoložení, než byli před měsícem.