FK Staříč

FC Kopřivnice

11. kolo, Ne 13.10 10:00

Žáci prohráli derby proti Slavoji Bruntál

V pondělí se dohrávaly odložené zápasy krajského přeboru žáků. Rýmařovské týmy hrály na půdě Slavoje Bruntál. Ve starší kategorii sice po poločase vedly, ale domácí tým po změně stran vývoj duelu otočil. Mladší žáci prohráli vysoko 0:6. Po sezóně už má béčko starších žáků, které zakončilo ročník zápasy proti Karlovicím a Slavoji „C“.

Patnáctka odehrála proti Bruntálu zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním měli svěřenci trenéra Přecechtěla navrch a vytvořili si několik šancí. Proměnit však dokázali pouze jednu, když v závěru poločasu otevřel skóre zápasu Miroslav Matoušek. Slavoj krátce po změně stran srovnal a následně dvěma dalšími góly převrátil vývoj zápasu na svoji stranu.

Hodnocení trenéra Radima Přecechtěla:

Derby s Bruntálem bych rozdělil na dva poločasy. V tom prvním jsme byli lepším týmem a vytvořili si několik šancí, které měli Radim Přecechtěl, Robert Casciani a Mirek Tomčo. Může nás mrzet, že tyhle šance neskončily gólem, protože bychom Bruntál dostali pod větší tlak. Myslím, že byli překvapeni naší aktivní hrou, která také byla odměněna krásným gólem Mirka Matouška ke konci prvního poločasu. Druhý poločas byl ovlivněn laciným vyrovnávacím gólem. Klukům docházely sily na těžkém podmáčeném terénu. Bylo to vidět na jejich výkonu, když nás kluci z Bruntálu svojí silou a kvalitou nakonec porazili. Své kluky musím pochválit, protože favorita tohoto utkání hodně potrápili a Slavoj se na vítězství hodně nadřel. Sezónu zakončíme v sobotu doma proti Krnovu.“

MFK Slavoj Bruntál U15 – SK Jiskra Rýmařov U15 3:1 (0:1)

Branky: 39. Orság, 48. Gurecký, 69. Brzobohatý – 33. Matoušek.

Rozhodčí: Rybář. ŽK: bez karet. Diváků: 50.

Jiskra U15: Žváček – Vavřička, Zifčák, Casciani, R. Strnadel, Šimko, Přecechtěl, Krystalovič, Matoušek, M. Tomčo, Všetička, V. Strnadel, Kastner, Tichý, Tkadleček. Trenér: Radim Přecechtěl.

Dohrávka se nepodařila ani mladším žákům. Ti recept na obranu Bruntálu vůbec nenašli a nedokázali se prosadit. Šestkrát inkasovali a prohráli 0:6.

MFK Slavoj Bruntál U13 – SK Jiskra Rýmařov U13 6:0 (2:0)

Branky: 19., 32. a 51. Michna, 22. Seidler, 46. Clubný, 54. Lukeš.

Rozhodčí: Rybář. ŽK: bez karet. Diváků: 20.

Jiskra U13: Bráblík – Antala, Marček, Fanc, Köhler, Suchánek, J. Tomčo, Fidler, Venclík. Trenér: Aleš Podubecký.

B-tým starších žáků už má po sezóně. Zakončil ji nedělním zápasem proti Karlovicím a úterním derby na půdě Bruntálu. V domácím prostředí dokázal Karlovice porazit vysoko 8:2. Naopak okresní bitvu proti Slavoji těsně prohrál.

SK Jiskra Rýmařov U15 „B“ – Sokol Karlovice U15 8:2 (1:2)

Branky: 52., 56. a 58. Krystalovič, 25. a 40. Zifčák, 45. Tichý, 48. Všetička, 50. Podubecký.

Jiskra U15 „B“: Žváček – Marček, Tichý, Podubecký, Mazánek, Všetička, Zifčák, R. Strnadel, Krystalovič, Tkadleček. Trenér: Radim Přecechtěl.

MFK Slavoj Bruntál U15 „C“ – SK Jiskra Rýmařov U15 „B“ 2:1 (2:0)

Branky: 1. Schuster, 10. Prchlík – 57. Zifčák.

Jiskra U15 „B“: Marček – Antala, Tichý, J. Tomčo, Tkadleček, Všetička, M. Tomčo, Zifčák, Janeček. Trenér: Vlastimil Mikulčák.