FK Třinec B

11. kolo, Ne 13.10 10:00

FK Třinec B

Vítězná rozlučka starších dorostenců proti Kroměříži

Ve čtvrtek odpoledne předehrávali rýmařovští dorostenci své zápasy 30. kola Moravskoslezské divize. Devatenáctka si proti Kroměříži vypracovala tříbrankový náskok. Vedla už 3:0 a 4:1, ale hosté v závěru dokázali zdramatizovat. O vítěznou rozlučku však ale svěřence trenéra Furika nepřipravili. Naopak sedmnáctka brzy inkasovala a nakonec prohrála 1:4.

Netradičně ve čtvrtek, na žádost soupeře, se hrálo poslední kolo. Zranění nepustilo do zápasu Furika a Křenka, Jandela zase studijní povinnosti, stejně jak Gorčíka, který stihl přijet až na druhý poločas. Mužstva se spíše oťukávala. Úvodní gól zápasu padl ve 13. minutě, kdy Marek rychle rozehrál aut na Hrnčíře, který hlavou přehodil vyběhnuvšího gólmana Kroměříže. Ve 32. minutě to bylo 2:0. I druhá branka padla po autovém vhazování. Tentokrát Hrnčíř našel dlouhým autem Marka, který vybídl ke skórování Eathana Pospíšila. Ten ranou z úhlu překonal kroměřížského gólmana. Hosté se do šancí dostávali sporadicky, ale přes pozornou obranu se neprosadili.

Druhý poločas začal obdobně, jako ten první. V 56. minutě Jiskra zahrávala rohový kop, na zadní tyči číhal Polách, který se položil do střely a ranou k tyči zvýšil už na 3:0. Hosté se do hry vrátili v 72. minuty, kdy nedůrazu ve středu pole využil Kuba. Hned o čtyři minuty později Jiskra vedla opět o tři branky a opět to bylo po autu. Tentokrát opět vhazoval Hrnčíř, míč se dostal k Markovi, který z otočky upravil na 4:1 v 76. minutě. Vypadalo to, že si rýmařovští dorostenci v závěru dojdou pro poklidné vítězství.

Ale už minutu po Markově gólu Kroměříž druhou trefou Kuby snížila. V 84. minutě pak sudí Habermann pískl pokutový kop pro hosty, který Buksa proměnil a bylo to už jen 4:3. Kroměříži se poté podařilo ještě jednou míč dostat do sítě, ale branka pro ofsajd být uznána nemohla. Ačkoliv hosté tlačili a snažili se o vyrovnání, Jiskra těsný náskok udržela a zvítězila v posledním utkání sezóny 4:3. Svěřenci trenéra Furika si tím zajistili konečné 11. místo v nováčkovské sezóně třetí nejvyšší dorostenecké soutěže.

Hodnocení trenéra Kamila Furika:

Po posledním utkání proti Novému Jičínu jsme přišli o Toma Furika a Ondru Křenka. Start Milana Pospíšila a Michala Černohorského, ale i Kuby Gorčíka byl do poslední chvíle také nejistý a jsem rád, že do utkání nakonec se sebezapřením nastoupili. Zápas moc krásy nepobral, hrálo se spíše v pomalém tempu a bylo vidět, že sezóna už je na svém konci. Bylo to naše čtvrté domácí utkání za sebou a před těmito zápasy jsme si řekli, že doma chceme získat plný počet bodů. Nakonec jsme z 12 možných získali 10, za což kluky musím pochválit. Pro většinu z nich to byl poslední zápas v mládežnické kategorii. Všem jim přeju, aby se prosadili i v mužském fotbale. Teď nás ještě čeká rozloučení se sezónou a pak se vrhneme na tu další, znovu divizní.

SK Jiskra Rýmařov U19 – SK Hanácká Slavia Kroměříž U18 4:3 (2:0)

Branky: 13. Hrnčíř, 32. E. Pospíšil, 56. Polách, 76. Marek – 72. a 77. Kuba, 84. Buksa (pen.)

Rozhodčí: Habermann – Koupil, Rubáček. ŽK: Marek, Černohorský, Polách, Gorčík – Vaněk. Diváků: 100.

Jiskra U19: Přecechtěl – Černohorský, M. Pospíšil, Zapletal, Hrnčíř – Novotný (85. Mušálek), Mihál (57. Gorčík), Polách, Koryťák (90.+2 Filipčík) – Marek, E. Pospíšil. Trenér: Kamil Furik.

Sedmnáctce proti Kroměříži nevyšel vstup do zápasu. Už ve 2. minutě po nedorozumění v defenzivě otevřel skóre zápasu Rafaja. Hra se následně srovnala, Jiskra bojovala, ale kýženou vyrovnávací branku nevstřelila. Krátce před přestávkou sudí nařídil přísnou penaltu pro Kroměříž, kterou proměnil Gabrhelík a hosté v Rýmařově vedli 2:0.

Po změně stran si Hanácká Slavia připsala další dvě přesné trefy Keclíkem a Turkem. Deset minut před koncem zápasu snížil Nikolas Hartmann. Ten pak měl další dvě velké šance, kdy mohl ještě výsledek zdramatizovat, ale žádnou neproměnil.

Jiskra U17 tak v posledním utkání sezóny prohrála s Kroměříží 1:4. V tabulce obsadila 15. místo.

Hodnocení trenéra Františka Pohanky:

V posledním utkání jsme chtěli nadělit fanouškům ještě nějaké body, ale bohužel se nám to nepodařilo. Soupeř přijel posílený o několik hráčů, kteří hrají za sedmnáctku Kroměříže v Moravskoslezské dorostenecké lize, tedy o soutěž výše. Chtěli nám vrátit podzimní porážku. Od začátku byli kombinačně lepší, byl to technicky velice vyzrálý tým.

Dostali jsme gól hned ve 2. minutě. Šlo opět o hloupou branku, která padla po nedomluvě obrany s brankářem, kdy jsme měli míč na kopačkách. Poločas byl jinak z naší strany celkem dobrý. V závěru poločasu sudí proti nám pískl přísnou penaltu. Za mě šlo o běžný souboj tělo na tělo. Kroměříž penaltu proměnila a nás to dostalo do kolen.

Po změně stran už to nebylo ono. Kluci měli v hlavách dva inkasované góly. Dostali jsme další dva. Hartmann sice snížil a měl i další dvě šance, kdy šel dvakrát na gólmana, ale neproměnil. Mohl ten výsledek trochu zkorigovat, ale nepodařilo se mu to.

Za celou sezónu bych chtěl kluky pochválit za to, že to nevzdávali a pořád bojovali o to, abychom neskončili na posledním místě. To se nám povedlo. Teď je třeba se připravit na další sezónu.

SK Jiskra Rýmařov U17 – SK Hanácká Slavia Kroměříž U16 1:4 (0:2)

Branky: 80. Hartmann – 2. Rafaja, 43. Gabrhelík (pen.), 62. Keclík, 70. Turek.

Rozhodčí: Rubáček – Habermann, Koupil. ŽK: Maceček – Skácel, Panzer. Diváků: 40.

Jiskra U17: Birchall (63. Šuba) – Brenkus (63. Jahoda), Mušálek, Maceček, Mucha, Mihál (46. Hartmann), Filipčík, Semančík, György, Novosad, Tomčík. Trenér: František Pohanka.