31. srpna 2013  (ml. žáci)

SOKOL KRÁSNÉ LOUČKY : TJ JISKRA RÝMAŘOV    1:4  (1:2)

Branky: Kováč 2x, Struhár, Vachuta

Sestava: Vilímek – Sekanina, Kopeček – Vachuta, Schwarz, Struhár – Kováč

Do prvního utkání nové sezóny, kterou naši mladší žáci budou hrát pouze na okresní úrovni, jsme zajížděli do Krásných Louček. Kvůli posledním dnům prázdnin, kdy si několik hráčů plnilo rodinné povinnosti, jsme poskládali pouze sedm hráčů, kteří hráli celý zápas oslabeni. Na naše kluky to ovšem působilo asi jako zvýšená motivace a na soupeře se i v oslabení chtěli vytáhnout. Opatrný začátek z obou stran přinášel jen minimum šancí a hráči se spíše seznamovali s terénem a soupeřem. Zhruba od půlky prvního poločasu se ale na kopačky našich borců usadil klid a větší přesnost přihrávek. Z mírného tlaku jsme dokázali udeřit, když Kopeček sebevědomě prošel z vlastní půle až k brankové čáře a nabídl přesnou přihrávkou první gól Kováčovi. Naneštěstí se hned na to soupeř dostal ojediněle před naši bránu a po nepřesném odkopu Schwarze se dostal za obranu hostující kapitán a ten si v situaci jeden na jednoho poradil. Těsně před koncem poločasu se ale jako přes kopírák dostal míč po ose Kopeček – Vachuta – Struhár do brány. Do druhé půle šli naši kluci s gólovým náskokem. Zlepšený pohyb a zvýšení tlaku na soupeře vedlo zhruba po sedmi minutách k našemu třetímu gólu, když Kováč dorážel odražený míč za brankáře. V tu chvíli bylo našich plné hřiště. I přes oslabení svou bojovností přehrávali soupeře, který pouze odkopával balóny. Před koncem zápasu se ještě z dobrých dvaceti metrů do míče opřel Vachuta a s tečí posledního obránce spadl míč za brankáře, který už nemohl nic dělat. V tomto zápase naši ukázali týmový přístup a za to jim patří velká pochvala.

1. září 2013 (st. žáci)

TJ JISKRA RÝMAŘOV  :  TJ Tatran Holčovice   9:2 (6:1)

Branky: Kopeček D. 4x, Lašák 2x, Sekanina, Nebes, Kopeček O.

Sestava: Vilímek – Orel, Kopeček O. –Lašák, Kopeček D., Janáč – Nebes, Seifert Válek, Sekanina

V prvním utkání nové sezóny naši kluci přivítali celek Tatranu Holčovice. Před utkáním trochu zapršelo, ale na kvalitu trávníku to mělo spíš pozitivní efekt. Začátek zápasu nám vyšel náramně a naši hráči se rychle dostali do tříbrankového vedení. Kluci dostali na kopačky pohodu a dokonce poločasu přidali ještě další tři góly. Jedinou chybu našeho týmu dokázal soupeř potrestat, když ze vzdálenosti osmnácti metrů zahrával přímý volný kop a naše zeď nadskočila, čímž gólmanovi zadělali na problém. Kluci s vědomím pětigólového náskoku trochu polevili a nechali soupeře nadechnout. Chvíli po začátku druhého poločasu se soupeř dostal do našeho brankového území a bohužel byl faulován. Penaltu proměnil. Na kluky to působilo jako facka a znovu se probrali do utkání. Zvýšili aktivitu a soupeř daroval penaltu i nám. Do konce zápasu kluci přidali ještě dva góly a završili gólový součet na 9:2.