29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Jiskra potvrzuje skvělou výkonnost

Na vítězné vlně se vezou fotbalisté Jiskry Rýmařov i po dalším sobotním utkání krajského přeboru, kdy na vlastním hřišti přivítali celek Dětmarovic. Po skvělém týmovém výkonu ho po skončení vyprovodili do šaten s nadílkou půl tuctu branek.

Jiskra naposled prohrála počátkem dubna letošního roku v okresním derby ještě soutěže I. A třídy na hřišti Břidličné. Od té doby jde od vítězství k vítězství a nezastavuje se ani po postupu do krajského přeboru, kde suverénně vládne bez ztráty bodů tabulce soutěže.

Také do sobotního zápasu s Dětmarovicemi šli svěřenci Milana Furika s jednoznačným cílem, zvítězit. V první půlhodině utkání ale Dětmarovice docela dobře odolávaly a nepouštěly domácí střelce příliš do šancí. Rýmařovští měli převahu v poli a byli důraznější, ale hosté dokázali technickou, kombinační hrou držet nerozhodný stav. Domácí se snažili o svůj klasický herní projev plný kombinace a rychlého přechodu po stranách do útoku. Před rýmařovským brankářem zahrozily také Dětmarovice, ale Urbana v bráně Jiskry z klidu nevyrušily. Jiskra soupeře presovala a po jeho chybách si vypracovala několik střeleckých příležitostí. Stav se ale měnil až ve 31. minutě. V utkání hodně aktivní Michal Furik potáhl míč po pravé straně a po jeho ideální přihrávce před branku hostů se Barcal zblízka nemýlil. Vedoucí gól domácí ještě více nabudilo a ve 35. minutě přišel druhý gól domácího týmu. Jirka Furik vyslal do šestnáctky Dětmarovic kanonýra Šupáka, ten se výborně orientoval mezi obránci hostů a střelou k tyči zvýšil vedení Jiskry na rozdíl dvou branek. Hosté byli zaskočeni a do přestávky mohli inkasovat další branky. Šupák a po něm ani Doležel stav první půle neměnili.

Vstup do druhého poločasu se domácím nadmíru vydařil. Jiskra předváděla skoro dvoustovce příznivců pohledný, útočný fotbal, který se musel líbit. V 52. minutě zahrával Michal Furik z pravé strany rohový kop, ten v šestnáctce Dětmarovic prodloužil hlavou Radek Šašinka na dobře postaveného Šupáka, který hlavou z malého vápna poslal míč do sítě hostů už potřetí. Tlak domácího mužstva pokračoval a o další dvě minuty přišel další gól v síti zdecimovaných Dětmarovic. Ke střele z dvaceti metrů se napřáhl Jiří Furik, míč se po teči obránce hostů snesl před branku, kde jej střelecky nadmíru disponovaný Šupák v těžké pozici uklidil pod břevno bezmocného brankáře. Dětmarovice byly na kolenou a před branku Jiskry se dostávaly jen občas. Domácí fotbalisté pokračovali v ofenzivním fotbalu a s velkou chutí a nasazením. Další vyjádření přišlo v 61. minutě. Domácí přinutili soupeře k chybě ve středu hřiště, míč se dostal po kombinaci až ke Schreierovi, který levačkou z dvaceti metrů prostřelil Gradka v brance hostů. Stav 5:0 Rýmařovské uspokojil a tempo hry viditelně polevilo. Dětmarovice si mohly vydechnout a občasně prokázat své kvality. V 63. minutě se dostal do samostatného nájezdu na domácího Urbana v bráně Jiskry hostující Lukan po přihrávce Macečka a korigoval na 1:5 z pohledu Dětmarovic. Rýmařovští již nehráli s takovým nasazením, ale i přesto měli další možnosti. Jednu z nich poslal Šupák v 68. minutě ve nad branku. Hosté se osmělili a v 78. minutě mohli přidat druhý gól, Maleňák ale přes brankáře Jiskry míč do sítě nedostal. Pohledný fotbal se hrál až do konce a výborný výkon pečetila Jiskra šestým gólem v 86. minutě zásluhou střídajících hráčů. Po právě straně prošel Macrineanu a jeho přesnou přihrávku před bránu Dětmarovic poslal do sítě Tlapal. Navýšit vedení domácích mohl ještě v samém závěru Jiří Furik, ale jeho střela mířila nad. Jiskra po skvělém výkonu deklasovala Dětmarovice a po šestém kole zatím suverénně vévodí krajskému přeboru.

„Do zhruba třicáté minuty soupeř odolával a příliš jsme se neprosazovali do koncovky. Po druhé naší brance jsme již ovládli režii utkání. Úvod druhé půle nám vyšel a půl hodiny před koncem jsme vedli 5:0 a bylo rozhodnuto. Škoda, že tempo pak v dalším průběhu upadlo a my jsme polevili a dovolili soupeři několik možností. Závěr ale patřil opět nám a po zásluze jsme hladce vyhráli," zhodnotil utkání kouč Rýmařova Milan Furik.

Jiskra Rýmařov - Dětmarovice 6:1 (2:0)

Branky Rýmařova: 34., 52., 63. Šupák, 31. Barcal, 61. Schreier, 86. Tlapal

Jiskra Rýmařov: Urban - Radek Šašinka (73. David Furik), Harazin, Radim Přecechtel, Dominik Šašinka - Jiří Furik, Michal Furik, Schreier (82. Tlapal), Barcal - Šupák, Doležel (65. Macrineanu). Trenér: Milan Furik