29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

V okresním derby šťastnější Krnov

Očekávané okresní derby krajského přeboru mezi domácí Jiskrou Rýmařov a hostujícím FK Krnov se odehrálo v sobotu odpoledne na rýmařovském hřišti. Po devadesáti minutách zajímavého fotbalu dobré úrovně si vítězství po dramatickém závěru odvezli hosté.

K překvapení všech se na rýmařovském hřišti objevila před utkáním kromě kvalitního krnovského mužstva i dvojice krnovských rozhodčích, hlavní Marek Kantor a druhý asistent Karel Zelník, které doplnil v pozici prvního asistenta Kamil Jahoda z nedalekých Janovic.

Utkání začalo oboustranně svižně. Hned po rozehrání se dral do šance krnovský Cudrák, ale branku domácích netrefil. Jiskra odpověděla záhy závarem před brankou hostů, ale nic vážnějšího se nestalo. V 10. minutě o sobě dal poprvé vědět rýmařovský střelec Šupák, sám před brankářem hostů Petrem ale neuspěl. V 11. minutě zahrávali standardní situaci hosté, vše vyřešil bez problémů Urban v domácí svatyni. Ve 14. minutě měl gólovou příležitost aktivní hostující Cudrák, s jeho nedůraznou střelou si rýmařovský brankář bez potíží poradil. V 15. minutě si vytvořil palebnou pozici domácí Jiří Furik, hosté odvrátili na roh. Ve 20. minutě našel přesný centr Jiřího Furika hlavu Šupáka, Krnovští opět vyvázli bez újmy. Ve 22. minutě se dostal do další dobré příležitosti krnovský Cudrák, radost mu na poslední chvíli překazil domácí David Furik a střelu zblízka zblokoval na roh. Hrál se oboustranně útočný fotbal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 27. minutě napřáhl ke střele Michal Furik, gólman hostů byl na místě. Ve 28. minutě už mohla v rýmařovských řadách vypuknout radost. Centr Michala Furika našel Doležela, který hlavou přiťukl míč Šupákovi a ten nadvakrát dopravil míč za záda Petra v bráně hostů, 1:0. Jiskru vedoucí gól nabudil a v dalším průběhu byla nebezpečná. Ve 34. minutě ale měli šanci vyrovnat Krnovští. Cudrák sám před rýmařovským brankářem neuspěl a následný lob Bartoníčka do opuštěné brány domácích byl hodně nepřesný. Zvýšit vedení mohli ve 39. minutě domácí. Šupák si pohrál se třemi krnovskými obránci a dostal se až před brankáře hostů Petra, ten ale dokázal svůj tým výrazně podržet. Ve 43. minutě to ještě zkoušel Mrukvia z týmu hostů, ale také z toho nic nebylo. Poločas tak skončil nadějně pro domácí kolektiv.

Úvod druhého poločasu patřil domácím. Jiskra se nastěhovala na polovinu hostů a soupeře přehrávala. Hned ve 46. minutě nebezpečně centroval Michal Furik, míč prošel až na rohový kop. O dvě minuty později přežili Krnovští další nebezpečný závar před svou bránou. V 51. minutě měl příležitost hlavou domácí Doležel, stav se neměnil. Rýmařovští počáteční tlak nezužitkovali a Krnov se dostával znovu do hry. V 58. minutě prakticky z první vážnější akce ve druhé půli hosté udeřili. Bartoníček vyslal do ideální pozice naběhnuvšího Cudráka a ten střelou kolem rýmařovského brankáře vyrovnal na 1:1. Začínalo se znovu a oba týmy chtěly vyhrát. Vrátit vedení Jiskře mohl v 60. minutě Šupák po přihrávce Jirky Furika, míč skončil vedle krnovské brány. O minutu později byl znovu v akci Cudrák po spolupráci se Zelníkem z týmu hostů, na místě byl tentokrát domácí pozorný brankář. V 68. minutě se vývoj utkání otočil. Klement poslal míč na zkušeného Zelníka a ten lobem přes rýmařovského brankáře otočil výsledek na stranu Krnova. Jiskra nechtěla prohrát a bojovala alespoň o vyrovnání. V 69. minutě měl vyrovnání na hlavě domácí Jiří Furik. Jeho hlavičku po centru Šupáka z malého vápna však krnovský brankář famózně zlikvidoval. Rýmařovští si v závěrečných minutách vypracovali tlak. Na hrací ploše vzplály i emoce. V 79. minutě se domácí zlobili na hlavního rozhodčího, který posoudil spornou situaci ve velkém vápně hostů v jejich neprospěch. V 80. minutě centroval Radim Přecechtěl, domácímu Jiřímu Furikovi souzeno dát gól v sobotu nebylo a míč poslal hlavou nad. Krnovští zkušeně zajistili obranu a hrozili brejky. V 83. minutě byl faulován při průniku domácí Šupák, rozhodčí nechal hru pokračovat a pak vše vyřešil k velké nevoli domácích až v pokutovém území Krnova zapískaným faulem rýmařovského Schreiera. V samotném závěru ještě hlavičkoval v dobré možnosti nad branku Krnova Dominik Šašinka, ale to na vítězství hostů v poměru 2:1 nic neměnilo.

„Nechci okolnosti kolem utkání a nasazení rozhodčích do něj rozpitvávat. Scházeli nám dnes oba stopeři a to určitě poznamenalo i náš výkon v obranné fázi," řekl k zápasu stručně domácí kouč Milan Furik. „Myslím, že utkání bylo zajímavé a viděli jsme i spoustu šancí. Situace okolo nasazení rozhodčích se mi také nelíbí," poznamenal krnovský lodivod Petr Hrdlička.

Jiskra Rýmařov – FK Krnov 1:2 (1:0)

Branky: 28. Šupák – 58. Cudrák, 69. Zelník

Sestava Rýmařova: Urban – David Furik (64. Tlapal), Radek Šašinka, Šimko, Radim Přecechtěl – Dominik Šašinka, Jiří Furik, Michal Furik, Michal Schreier – Doležal (74. Macrineanu), Šupák. Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal

Sestava Krnova: Petr – Mrukvia (70. Čanecký), Biskup, Kozák, Biskup, Daříček – Bartoníček, Klement (68. Uherek) – Adam Ondra, Jan Schreier, Cudrák (90. Štěpán Ondra) – Zelník. Trenér: Petr Hrdlička, vedoucí: Panajotis Melios