TJ Valašské Meziříčí..

1. kolo, So 02.11 14:00

FC Heřmanice Slezská

Naši hráči ve finále futsalové ligy

Naši hráči nezahálí ani ve škole.  Na začátku tohoto školního roku se ZŠ Jelínkova (kam většina kluků chodí) opět přihlásila do celostátní soutěže Futsalové ligy.

V kategorii Chlapci 7 ( ročník narození 2005 - 2007 ) hráli za družstvo ZŠ Jelínkova Rýmařov Tomáš Furik, Jakub Gorčík, Roland Wenzel, Josef Mikeska, Eathan Pospíšil, Tomáš Polách, Marcel Mihál, Jan Friedrich a v závěrečném turnaji pak také Miroslav Drábek, Kristián Farbik a Vít Novosad.

První kolo divize se konalo 22. listopadu v Postřelmově. Družstvo naší základní školy se postupně utkalo se ZŠ Uničov, ZŠ Postřelmov a ZŠ Pionýrů Uničov. Po jasných výsledcích 7:2, 5:3, 7:0 kluci jasně postoupili z prvního místa.

Druhé kolo divize se konalo 19. prosince v Prostějově. Tady byly soupeřem našeho týmu ZŠ Milady Horákové Olomouc a domácí RG Prostějov. Po dobrých výkonech jsme vyhráli v náročném zápase s Olomoucí 2:1 a s domácími z RG Prostějov 3:0. Družstvo si vybojovalo postup.

Finále divize F (Severní Morava) proběhlo 5.2.2019 v Ostravě. Do tohoto finále se kvalifikovaly také ZŠ Hlučín a ZŠ Zátopkových Třinec. Zápas s Hlučínem byl jednoznačnou záležitostí. ZŠ Rýmařov zvítězila 7:1. Zápas s Třincem skončil 3:0. Překvapivě ale zaslouženě jsme postoupily do další části soutěže.

Finále východní konference (Severní a Jižní Morava + Jižní a Východní Čechy) se konalo 12.3.2019 v Rousínově. Na tomto turnaji jsme se postupně střetli se ZŠ Písek, ZŠ Hradec Králové a ZŠ Znojmo. Bohužel náš brankář Josef Mikeska měl právě zlomenou ruku a nemohl se turnaje zúčastnit. Hrálo se o postup do posledního kola (republikové finále) futsalové ligy. Bohužel po prohrách s Pískem 1:3 a Hradcem Králové 1:6 jsme už na postup pomýšlet nemohly. Přesto tým ZŠ Rýmařov porazil po bojovném výkonu v posledním utkání pozdějšího vítěze turnaje ZŠ Znojmo 1:0.

Přesto, že jsme skončili před branami republikového finále, si hráči ZŠ Rýmařov zaslouží poděkování za předvedené výkony. Původním cílem bylo hrát minimálně ve finále divize. Hráči ZŠ Rýmařov se dostali ještě dál. Svou bojovností, šikovností a obětavostí ve všech zápasech dosáhli velkého úspěchu a právem jim patří poděkování za reprezentaci školy a zároveň našeho klubu a samozřejmě města Rýmařov.