SK Dětmarovice

10. kolo, So 02.10 15:00

11. kolo, So 09.10 10:15

Přestřelku rozhodl Tihelka.

Fotbalisté Jiskry Rýmařov zvítězili i ve druhém přípravném utkání na nadcházející sezónu. Ač s Moravskou Třebovou po první půli prohrávali 0:1, díky dvěma penaltám a přesné trefě Tihelky dokázali zápas otočit a vyhráli 3:2.

Během prvního poločasu měli více ze hry hosté z Moravské Třebové. Zhruba ve 25. minutě měli velkou brankovou příležitost, míč směřující do brány však vykopl z čáry Kamil Kocúr. Jiskra zahrozila v podobě Jiřího Furika, jehož střela šla těsně nad branku. Gólem neskončila ani rána Davida Furika, proti níž zasáhl gólman hostů.

Ve 35. minutě měla Jiskra příležitost jít do vedení. Ve vápně byl faulován Petr Navrátil a rozhodčí ukázal na pokutový kop. Sám faulovaný šel zahrávat, radost ze vstřeleného gólu mu však překazil gólman hostů, který jeho pokus zneškodnil.

Nedáš, dostaneš. Tohle pravidlo se v Rýmařově tentokrát potvrdilo. Ve 40. minutě sehráli hosté pohlednou kombinační akci, na jejímž konci jeden z hráčů Slovanu obstřelil ranou k tyči gólmana Kameníka. Spokojenější tak o půli byli hráči Moravské Třebové.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči Rýmařova. V 55. minutě vyslal přihrávkou ve vápně Jiří Furik do šance Petra Navrátila. Ten se ještě dostal ke střele, ale jeho pokus hostující gólman zlikvidoval. Zároveň však byl bránícím hráčem faulován, a tak sudí ukázal na pokutový kop. Po protestech byl navíc jeden z hráčů Moravské Třebové vyloučen. K pokutovému kopu se tentokrát nepostavil faulovaný Navrátil, ale Pavel Jeřábek, který střelou k levé tyči nedal brankáři Slovanu šanci. Jiskra srovnala na 1:1.

Obrat v utkání přišel v 72. minutě. Hostující obranou pronikal Petr Navrátil, kterého bránící hráč Moravské Třebové zatáhl za dres k zemi. Rozhodčí tak potřetí v utkání ukázal na pokutový kop. I tentokrát jej šel zahrávat Pavel Jeřábek, který jako v předchozím případě nedal brankáři šanci, a poslal Jiskru do vedení 2:1.

V deseti hrající hosté však nesložili zbraně a o pár minut později trefili z přímého kopu břevno, když míč dokázal konečky prstů vyškrábnout střídající brankář Baroš. Na následnou dorážku však již neměl nárok reagovat, a tak do závěrečné desetiminutovky šly oba týmy za nerozhodného stavu 2:2.

Hladovější po výhře však v závěru byli přeci jen hráči Jiskry Rýmařov. Nejprve Tihelka dobře zabojoval o míč, který následně získal Navrátil. Ten přesunul hru na druhou stranu, odkud se k míči dostal další mladík v dresu Rýmařova Krywda. Jeho střela z první ale skončila těsně nad břevnem.

Další šanci na vedení zahodil v 86. minutě Pavel Jeřábek. Po faulu na Pavla Zifčáka zahrával přímý kop, který skončil na břevně brány Slovanu. Když už to začalo vypadat na remízu, rozehrál Jiří Furik v 88. minutě rohový kop tak šikovně, že našel hlavu Jana Tihelky, který mířil přesně. Jiskra tak definitivně strhla vedení na svoji stranu. V samotném závěru mohl výšit na rozdíl dvou branek Kamil Kocúr, který si nejvýše vyskočil na centr Konečného. Bohužel pro Jiskru však trefil pouze pravou tyč brány hostů.

Jiskra tak zdolala Moravskou Třebovou 3:2 a v přípravě zůstává neporažena. Příští sobotu čeká na hráče Rýmařova první soutěžní utkání v sezóně. Od 15:00 se v předkole MOL Cupu střetnou s třetiligovým Uničovem.

Jiskra Rýmařov – Sokol Moravská Třebová        3:2 (0:1)

Branky Rýmařova: 55. a 73. Jeřábek, 86. Tihelka.

Jiskra Rýmařov: Kameník (46. Baroš) – D. Furik (66. Hradil), K. Kocúr, Kolísek (46. Tihelka), J. Kocúr (73. Zifčák) – M. Furik (46. Kršek, 73. Krywda), J. Furik, Konečný, Procházka – Jeřábek, Navrátil.