SFC Opava B

1. kolo, So 30.10 14:30

SFC Opava B

Vítězná generálka. Jiskra porazila Všechovice 2:1

Áčko Jiskry Rýmařov má za sebou generálku na nadcházející ročník Divize F proti Tatranu Všechovice. A tak jako předchozí přípravné zápasy i tento skončil vítězstvím domácího mužstva.

Hráči Rýmařova začali aktivněji a již ve 3. minutě se po Konečného přihrávce za obranu, ale Jeřábek tváří v tvář brankáře hostů nepřekonal. O pět minut později protáhl gólmana Všechovic technickou střelou Michal Furik.

Velká příležitost Jiskry přišla ve 13. minutě z přímého kopu, který po faulu na Navrátila na hranici šestnáctky zahrával Pavel Jeřábek. Jeho střela skončila však jen na břevně všechovické brány. O deset minut trefili hráči brankovou konstrukci podruhé. Jeřábek tentokrát v roli nahrávače vybídl ke střele z voleje Michal Procházku. V minutě 25. se Jeřábek po individuální akci uvolnil, přihrál lépe postavenému Navrátilovi, který však branku přestřelil.

Až ve 36. minutě se podařilo hráčům Jiskry otevřít skóre. Kameník nejprve lapil přímý kop Všechovic, což byla vůbec první střela hostů na bránu, rychle rozehrál, míč se dostal k Navrátiovi, který kličkou obešel gólmana a míč poslal do sítě – 1:0.

Pět minut na to už to na hřišti v Rýmařově bylo o dva góly. Tvrdá střela Davida Hleby byla brankářem Tatranu vyražena na roh, po němž musel gólman vyrážet hlavičku na další roh. Až z něj rýmařovští skórovali, konkrétně Michal Procházka, který tentokrát již brankáře prostřelil.

Po změně stran již Jiskra tak dominantní na hřišti nebyla. Hned v 1. minutě druhé půle střelou z úhlu překonal útočník Všechovic střídajícího brankáře Baroše. O rychlou odpověď se hned v následující minutě pokusila dvojice Navrátil – Jeřábek. Prvně jmenovaný přihrával, střelu druhého brankář lapil. Do sítě směřovala v další minutě sražená střela Jiřího Furika, kterou obránce Všechovic vykopával z brankové čáry.

V dalších minutách měli více ze hry hosté. Ti byli zejména v 51. minutě blízko vyrovnání, když se jejich útočník ocitl na pozici desítky ve výborné střelecké pozici, ale rána mu nesedla. Hra byla rozkouskovaná, oba týmy se často uchylovaly k faulům.

Překonat vyběhnuvšího Baroše se hráči Tatranu nepodařilo ani v 73. minutě ránou ze 40 metrů. Brankář Jiskry se stihl včas pro míč vrátit a vyrazit na roh. Rýmařov znovu zahrozil až v 81. minutě. Střídající Tihelka, který byl na hřišti jen krátce, využil zaváhání hostující obrany, střelou však brankáře Všechovic nepřekonal.

V 86. minutě přišla největší šance hostů, kteří šli do rychlého protiútoku. Libor Baroš v brance Jiskry však předvedl zákrok zápasu, když skvěle vystihl kličku útočníka soupeře. A protože následný protiútok Rýmařova, který skončil střelou Kučery jen těsně vedle tyče, skončil zápas výhrou Jiskry v poměru 2:1.

Jiskra tak ani ve 3. přípravném utkání nenašla přemožitele. Příští sobotu již čeká áčko první utkání Divize F, jejich soupeřem budou hráči Bosporu Bohumín. Hrát se bude v Rýmařově v sobotu 7. srpna od 16:30.

SK Jiskra Rýmařov – TJ Tatran Všechovice    2:1

Branky Rýmařova: 36. Navrátil, 41. Procházka

Sestava Rýmařova: Kameník (46 Baroš) - Kučera (46 D. Furik., 75 Kučera), K. Kocúr, Kolísek, Hleba - Procházka (78 Tihelka), M. Furik (55 J. Kocúr), Furik J, Konečný - Jeřábek, Navrátil. Trenér Milan Furik