SFC Opava B

1. kolo, So 30.10 14:30

SFC Opava B

První porážka v sezóně. Jiskra nestačila na Bílovec

Fotbalisté SK Jiskra Rýmařov poprvé v ročníku odešli po utkání s prázdnou, když poměrně překvapivě prohráli na hřišti nováčka soutěže. Bílovec v přestřelce zvítězil 3:2.

Od úvodních minut se hrálo hodně důrazné utkání s množstvím střetů. Jen během první čtvrthodiny zápasu si vyžádali ošetření Michal a Jiří Furikovi, stejně jako Kamil Kocúr, který bohužel musel ve 21. minutě ze hřiště, kde jej nahradil jeho bratr Jan.

To ve chvíli, kdy již svěřenci Milana Furika prohrávali. Bílovec využil laciné ztráty míče hráčů Jiskry na útočné polovině, a rychlým nákopem do otevřené vybídli ke skórování Střelce. Ten zůstal věrný svému jménu a poprvé v utkání přiměl Kameníka lovit míč ze sítě. Vzápětí bylo v Bílovci srovnáno. Jiří Furik nakopl míč do šestnáctky, kde došlo k nedorozumění obrany domácích s brankářem. Před ním špičkou tečoval míč Pavel Jeřábek a srovnal na 1:1.

Jiskra mohla záhy skóre otočit, kdy se ve dvou velkých šancích zjevil David Furik. Nejprve si v 16. minutě při rohu počíhal na zadní tyči, ale jeho dělovku brankář domácích vyrazil na další roh.  O dvě minuty k němu málem doputoval centr Kučery, ale před zakončujícím Furikem včas odvrátil obránce domácích. Ještě blíže ke skórování byl v minutě 23. Pavel Jeřábek, který patičkou lehce přizvedl centr, jenž na něj směřoval. Bohužel pro Jiskru ale míč skončil jen na břevně.

Průběh zápasu převrátili rýmařovští fotbalisté ve 29. minutě, kdy Michal Furik procpal míč do šestnáctky na Jiřího Furika. Ten místo střely nahrál lépe postavenému Navrátilovi, jemuž sice střela nesedla, ale s pomocí tyče se odrazila do sítě. Ale ani Jiskra se z vedení neradovala dlouho. Po standardce domácích ze 36. minuty propadl míč až do vápna. První střelu Kameník ještě vyrazil, leč na dorážku Mikuše již byl krátký – 2:2 a začínalo se od začátku.

Po změně stran se již nehrálo v tak velkém tempu. Oba soupeři zpevnili obrany a akcí tak bylo na straně domácích i hostů výrazně méně. Až v 62. minutě se do dobré palebné pozice dostal Jiří Furik, ale míč netrefil ideálně a brankář Bílovce příliš práce při jeho střele neměl. V 64. minutě pak Jeřábek protáhl domácího golmana z volného kopu, a když se ani v 69. minutě neujala průnikovka Jeřábka na Navrátila, který byl podle rozhodčího zastaven v pokutovém území dovoleným způsobem, zůstaval na ukazateli stav nezměněn.

Domácí vážněji opět zahrozili až v 76. minutě, kteří rozjeli akci po pravé straně, odkud přihráli na Limanovského. Ten ve skluzu dokázal překonat Kameníka a přetočil tak vývoj zápasu ve prospěch Bílovce. Jiskra se vrhla do útoku, ale k vážnějšímu ohrožení branky domácích se již nedostala. Tentokrát tak všechny body do Rýmařova svěřenci Milana Furika nepřivezli.

Šanci na nápravu budou mít již v sobotu, kdy doma přivítají zatím suverénní Polanku. Ta zdolala o víkendu Bruntál 2:0 a prozatím v soutěži neztratila ani bod a zároveň neinkasovala.

SŠK Bílovec – SK Jiskra Rýmařov                           3:2 (2:2)

Branky: 12. Střelec, 35. Mikuš, 77. Limanovský – 14. Jeřábek, 29. Navrátil.

Rozhodčí: Jan Janeček – Michal Broskevič, Tomáš Ehrenberger

ŽK: Cverna, Pavlík, Tomášek, Šloff (trenér) – M. Furik, Jeřábek, Kučera.

Bílovec: Jaška – Cverna, Mikuš (77. Raszyk), Dybal (66. Dluhoš), Pavlík, Limanovský, Mozol, Střelec, Dostál (66. Dresler), Socha (82. Tomášek), Krayzel. Trenér Peter Šloff.

Jiskra Rýmařov: Kameník – D. Furik (46. Kršek, 74. Tihelka), Procházka, Navrátil, J. Furik, Jeřábek, M. Furik, K. Kocúr (21. J. Kocúr), Kučera, Konečný, Kolísek. Trenér Milan Furik.