29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Trápení pokračuje. Jiskra prohrála i s rezervou Karviné

Fotbalisté SK Jiskra Rýmařov nezvládli i třetí zápas Divize F v řadě. V utkání proti rezervě prvoligové Karviné prohráli na hřišti v Bažanticích 0:3.

Svěřenci Milana Furika nezačali zápas špatně. Ve 12. minutě se kolem obránce protáhl Petr Kršek, který míč posunul za sebe na Václava Konečného. Ten sice pálil svojí silnější levačkou, ale míč neumístil ideálně, navíc brankář Ciupa potvrdil, že pozvánky do mládežnických reprezentací České republiky nebyly náhodné, a Konečného střelu reflexivně zlikvidoval. Krátce na to šli domácí do vedení. Po rohovém kopu došlo k nedorozumění Jana Kolíska s brankářem Kameníkem. Kolísek míč ve snaze odvrátit trefil břevno, od něhož se odrazil zpět do skrumáže hráčů, kde byl nejdůraznější Teplan, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Do konce prvního poločasu měla Karviná dvě další velké příležitosti, ale obrana Jiskry v čele s Kameníkem obě tyto šance přežila. Jiskra hrozila sporadicky, hráči se nedostávali do zakončení, nedařily se jim ani standardní situace.

Po změně stran došlo v 54. minutě k laciné ztrátě míče ve vápně soupeře, čehož Karviná využila k rychlému protiútoku. Ukrajinec Sinjavskij, patřící jinak do kádru prvoligového týmu Slezanů, ukázal své kvality, prošel obranou Jiskry a přinutil Kameníka podruhé v utkání lovit míč ze sítě. Až poté se osmělila i Jiskra. Po individuálním průniku šel sám na Ciupu Michal Procházka, který však brankáře domácích nedokázal prostřelit. O několik minut později se pokusil Ciupu přelobovat Václav Konečný, ale gólman Karviné dokázal konečky prstů jeho pokus vytáhnout nad břevno. Definitivní tečku za utkáním udělal v 83. minutě Teplan, k němuž opět propadl odražený míč, a střelec první branky i tentokrát mířil přesně. Jiskra Rýmařov tak podlehla karvinské rezervě 0:3. Od většího přídělu ji zachránil několika skvělými zákroky Petr Kameník.

Trenér Jiskry Milan Furik po porážce s Karvinou:

Trenér Milan Furik litoval, že se jeho týmu, oslabenému velkým počtem zraněných, nepodařilo vstřelit první branku v utkání, která by mohla přinést kýžený klid na kopačky jeho hráčů: „Mezi 10. a 15. minutou jsme za stavu 0:0 mohli jít do vedení, potřebovali jsme dát první branku, aby kluci získali sebevědomí, protože do zápasu jsme šli hodně oslabení.

Podle trenéra Jiskry bylo rozhodující, že se jeho tým nedostával do zakončení: „Buďto jsme vůbec nevystřelili, nebo jsme špatně zahráli standardku, načež Karviná hrozila rychlými přechody do útoku, které jsme měli problémy zachytávat.

Příčinu špatného období vidí trenér ve velkém počtu zraněných: „Chybí nám zranění hráči. Čtyři hráči ze základu, to je velká ztráta. Uvidíme, jaký bude jejich stav následující týden. Myslím, že Petr Navrátil by mohl nastoupit, u dalších je to s otazníkem.

Máme před sebou šest dnů, abychom se dali dohromady. Teď nás čeká těžké období. Máme doma Vítkovice, poté jedeme do Frýdlantu. Pak už bychom měli mít k dispozici snad všechny zraněné hráče. Ale následujících čtrnáct dnů bude krušných.“

Šanci na přerušení série porážek budou mít hráči Jiskry v sobotu 18. září, kdy od 15:30 přivítají Vítkovice.

MFK Karviná „B“ – SK Jiskra Rýmařov   3:0 (1:0)

Branky: 16. a 83. Teplan, 54. Sinyavskiy.

Rozhodčí: Jiří Wawrzyk – Jan Krupa, Tomáš Mankovecký.

ŽK: Římanek – Procházka.

Karviná „B“: Ciupa - Hejda, Dadak, Bielan, Brzóska – Teplan, Hrušovský – Mikuš, Kuča (63. Lee), Sinyavskiy - Římanek (87. Kobza). Trenér Petr Mašlej.

Jiskra Rýmařov: Kameník – Kučera, Procházka, Kolísek, J. Kocúr (66. Hradil) – Kršek, D. Furik, M. Furik, Konečný, Hleba – Krywda (78. Ujfaluši). Trenér Milan Furik.