29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Jiskra porazila Vítkovice 5:1. Navrátil vstřelil hattrick.

Fotbalisté SK Jiskra Rýmařov konečně zabrali a po třech porážkách v řadě berou všechny tři body. K vítězství 5:1 velkou měrou přispěl Petr Navrátil, který vstřelil hattrick. Pozadu však nebyl ani jeho parťák Pavel Jeřábek, který se prosadil dvakrát.

Trenér Milan Furik mohl proti Vítkovicím již počítat s navrátilci do sestavy – Jirkou Furikem, Kamilem Kocúrem, Petrem Navrátilem, Janem Tihelkou a Pavlem Jeřábkem. První tři se objevili již v základní sestavě, zbylí dva nastoupili ve 2. poločase. Ještě před začátkem utkání klub poděkoval za služby Tomáši Šupákovi, který v Jiskře strávil několik úspěšných sezón, a který závěr své kariéry dohrává v Zátoru. Před samotným výkopem proběhla minuta ticha za zesnulého Jana Zieglera.

První solidní příležitost si Jiskra vytvořila v 8. minutě, kdy Petr Navrátil dostal přihrávku do běhu, kličkou se zbavil bránícího Macíka, ale jeho střelu brankář Mrozek vyrazil na rohový kop. V 10. minutě zkusil gólmana hostů překvapit střelou Jiří Furik, jeho pokus však postrádal větší razanci. Jiskra otevřela skóre utkání ve 13. minutě, kdy Petr Navrátil dostal vynikající přihrávku do vápna od Jiřího Furika, a v souboji jeden na jednoho nedal střelou na levou tyč Mrozkovi šanci.

Hosté se připomněli ve 24. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal ve vápně ke střele odchovanec Jiskry Martin Motyčka, ale branku vysoko přestřelil. Mnohem nebezpečnější byla situace z 25. minuty na druhé straně. Kamil Kocúr se z pozice stopera vydal na útočný výpad, po souhře s Jiřím Furikem poslal zajímavý míč před bránu na Petra Krška, ten však z velké blízkosti nedokázal Mrozka překonat, gólman Vítkovic vyrazil na roh. Stejný hráč Rýmařova byl ve velké šanci i v 32. minutě, kdy mu Michal Procházka poslal prudší přihrávku do šestnáctky, ale Kršek na míč jen o pár centimetrů nedosáhl.

Vítkovice měly asi největší šanci ve 35. minutě, kdy i s menší tečí Kamila Kocúra šel putoval míč nebezpečně vápnem, ale Kohut s Tomášem na něj nedosáhli, a balon nakonec skončil těsně vedle pravé tyče Kameníkovy branky. Jiří Furik zkusil Mrozka překonat z úhlu střelou ze 40. minuty, ale jeho rána šla do prostoru, který si gólman Vítkovic hlídal. Jen o dvě minuty později přišla rána Davida Furika na hraně šestnáctky, Mrozek musel do výskoku, ale dokázal míč lapit.

Hned v úvodu druhé půle mohl Jiskru do dvougólového vedení poslat Michal Furik, ale jeho střela z voleje šla vedle pravé tyče. Ve 49. minutě se svěřencům Milana Furika podařilo míč procpat do sítě. Po výborném centru Václava Konečného hlavičkoval Jan Kolísek, a míč ještě do brány posunul Pavel Jeřábek, pomezní sudí však signalizoval ofsajd, a tak branka neplatila. Hosté v úvodu 2. poločasu hrozili zřídka. Petr Kameník však musel v 54. minutě vyboxovat střelu Jaroně z přímého kopu.

Od 59. minuty hrála Jiskra přesilovku. To když během krátké chvíle dostal dvě žluté karty vítkovický Jaroň. Početní převahu mohla Jiskra využít v 64. minutě, kdy se uvolnil Petr Navrátil a domácí šli do přečíslení 4 na 3. Po ose Navrátil – Furik – Procházka zakončoval posledně jmenovaný, míč branku těsně minul, nedosáhl na něj ani Jeřábek. Hosté ani v deseti nesložili zbraně. V 67. minutě musel Kameník zasahovat proti nebezpečné hlavičce střídajícího Kubuška. Na druhé straně o dvě minuty později po rohu, který zahrával Konečný propadl míč ke Kamilovi Kocúrovi, který napřáhl ke střele, ale Mrozek jeho ránu vychytal.

Jiskra se druhé branky konečně dočkala v 72. minutě. Domácí šli opět do přečíslení, tentokrát 3 na 2, po levé straně táhl akci Pavel Jeřábek, který nahrál do středu Navrátilovi, pro něhož to již byla lahůdka. Přesnou ranou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Navrátil mohl dokonat hattrick v 76. minutě. Václav Konečný výborně vypíchl míč , potáhl jej hlouběji na půlku soupeře, nahrál Jeřábkovi, který si  ještě všiml nabíhajícího a lépe postaveného Navrátila. Gólovou radost mu však zkazil brankář Mrozek, který předvedl dobrý zákrok.

Hosté se i v deseti snažili s výsledkem něco udělat. V 84. minutě doázal míč procpat za záda Kameníka Kohut. Svěřenci Milana Furika se však nenechali rozhodit a jen pár vteřin po gólu Vítkovic přidali třetí branku. Jan Tihelka z pravé strany nahrával před bránu a Mrozka prostřelil Pavel Jeřábek. O rychlou odpověď se pro změnu pokusily vzápětí Vítkovice. Ale Kameník i s pomocí levé tyče znemožnil přidat druhý gól Kohutovi. Petr Navrátil se hattricku dočkal v 87. minutě. Jiskra využila další chyby hostí, Jan Tihelka upaloval s míčem vpřed, zdatně mu sekundoval Navrátil, který po přihrávce Tihelky lobem překonal Mrozka. A to nebylo zdaleka vše. V 90. minutě rýmařovští sehráli další pohlednou akci ve vápně soupeře. Navrátil byl tentokrát v pozici nahrávače, přiťukl míč Jeřábkovi, jehož přesný zásah znamenal, že si hosté odvezli z Rýmařova bůra

SK Jiskra Rýmařov – MFK Vítkovice         5:1 ;(1:0)

Branky: 13., 72. a 87. Navrátil, 84. a 90. Jeřábek – 84. Kohut.

Rozhodčí: Michal Šimeček – David Žurovec, Petr Bebenek.

ŽK: Jaroň, Kalfas, Macík, Tomáš – Navrátil

ČK: 59. Jaroň (po 2 žk)

Jiskra Rýmařov: Kameník – D. Furik, K. Kocúr, Kolísek, Hleba (70. Tihelka) – Procházka, M. Furik (87. Krywda), Konečný, J. Furik (90. J. Kocúr) – Kršek (46. Jeřábek), Navrátil. Trenér Milan Furik.

Vítkovice: Mrozek – Gula (24. Kouřil, 80. Leixner), Tkáč (63. Kubušek), Václavík, Kohut, Kalfas, Motyčka, Jaroň, Romaněnko, Tomáš, Macík. Trenér Robert Pištěk.