SFC Opava B

1. kolo, So 30.10 14:30

SFC Opava B

Muži Jiskry Rýmařov zvítězili v Novém Jičíně

Fotbalisté SK Jiskra Rýmařov zvládli úspěšně zápas 11. kola Moravskoslezské divize F. V dopoledním utkání zvítězili na hřišti Nového Jičína 2:1. Ačkoliv po první půli o branku prohrávali, po změně stran díky dvěma gólům Pavla Jeřábka vývoj utkání otočili.

Trenér Milan Furik neměl z výkonu svých svěřenců v prvním poločase příliš velkou radost. Jiskra měla zápas pod kontrolou během úvodních deseti minut, kdy častěji držela míč. Poté se domácím podařilo vývoj zápasu srovnat. V 18. minutě se do šance dostali Navrátil s Jeřábkem, ale v klíčové chvíli si nevyhověli, a střela, která následně na Huba směřovala, postrádala větší razanci. Rýmařovské hráče to mohlo mrzet o minutu později, kdy domácí využili první vážnější protiútok v utkání. Kameníka přeloboval Nieslanik.

Inkasovaná branka aktivitu rýmařovských značně utlumila. Hráči Jiskry vypadli z tempa, a srovnat na hřišti krok se soupeřem se jim částečně podařilo až na konci poločasu. Tehdy přišla i velká šance na srovnání, kterou měl kapitán týmu Jiří Furik. Ten se ocitl sám před brankářem Hubem, ale nakonec se nedostal ani k zakončení.

Z naší strany byla první půle špatná,“ uznával po utkání Milan Furik. „Bylo to bez pochybu, příliš mnoho pomocných přihrávek a nakopávaných balónů, které soupeř sbíral. Hra neměla pořádný spád ani tempo. Kluci věděli, že je to špatné, a během přestávky přišel zvýšený hlas.

Druhý poločas již byl ze strany rýmařovských o poznání lepší. Také se jim podařilo v krátkém časovém rozmezí otočit vývoj zápasu, díky dvěma slepeným brankám Pavla Jeřábka z 59. a 61. minuty. Nejprve dostal ve středu hřiště perfektní průnikovku, při druhé akci doklepl do brány přihrávku pod sebe.

Po zbývající půlhodinu se na hřišti bojovalo o každý metr, hráči Nového Jičína toužili zápas dotlačit alespoň do remízového stavu. Do vyložené šance se však nedostali, na hřišti to však pořádně jiskřilo, o čemž svědčí velký počet žlutých karet. V závěru mohl Jiskru uklidnit Pavel Jeřábek, který mohl po faulu na Navrátila definitivně rozhodnout, bohužel však nařízený pokutový kop nedokázal proměnit.

Jiskra Rýmařov tak odváží cenné tři body ze hřiště Nového Jičína. V dalším utkání přivítá na svém hřišti Havířov. Hrát se bude v sobotu 16. října od 14:30.

FK Nový Jičín – SK Jiskra Rýmařov                       1:2 (1:0)

Branky: 19. Nieslanik – 59. a 61. Jeřábek

Rozhodčí: Jan Vařacha – Jan Dorotík, Adam Slováček.

ŽK: Hurta, Heiník, Staněk, Zagol, Hub – J. Furik, Hleba, Jeřábek, Kameník.

ČK: 75. Hurta.

Nový Jičín: Hub – Nippert (79. Magdon), Hujo, Zagol, Vokoun, Knedla (66. Mrkvička), Staněk, Gaži, Nieslanik, Heiník, Hurta. Trenér Martin Štverka.

Jiskra Rýmařov: Kameník – D. Furik (78. J. Kocúr), Procházka, Navrátil, J. Furik, K. Kocúr, Konečný (68. Kršek), Hleba (90.+1 Hradil), Kolísek. Trenér Milan Furik.