FC Slavoj Olympia Brun..

FK Darkovičky

29. kolo, Ne 19.06 10:00

Mladší i starší dorostenci porazili Hlubinu

Ve 23. kole dorosteneckých krajských přeborů hráli rýmařovské výběry proti Hlubině. Diváci za slunečného počasí viděli v obou zápasech celkem 15 branek a také kvalitní a bojovné výkony všech zúčastněných, ve kterých brali body rýmařovská devatenáctka i sedmnáctka.

Tým trenéra Martina Čecháka musel proti Hlubině otáčet, i když úvod utkání byl zcela v jejich režii z čehož vyústil úvodní gól už ve 4. minutě, když se trefil Roman Marek. Hosté ale do přestávky třemi brankami obrátili. V 9. minutě se prosadil Bernatský, dva góly v 11. a 44. minutě přidal výborně hrající Buryan. Milan Křepelka měl poté možnost výsledek korigovat, ale nařízený pokutový kop trefil pouze do tyčky. Jiskra však nesložila zbraně a na dostřel jedné branky ji v úvodu druhé půle dostal po rohu pěknou hlavičkou Tomáš Palys. Ve druhé půli hosté nebyli už tak nebezpeční jak v první půli a Jiskra toho využila. Nejprve v 60. minutě srovnal opět po rohu Oganes Krywda a v 84. minutě zase Krywda zvrátil tuto zápasovou přestřelku na stranu Rýmařova. Výhru a zisk tří bodů zpečetil v 87. minutě střídající Matěj Němec, který využil tvrdou střelou pod břevno špatnou rozehrávku hostujícího golmana.

SK Jiskra Rýmařov U19  - TJ Unie Hlubina U19 5:3 (1:3)

Branky: 60. a 84. Krywda, 4. Marek, 52. Palys, 87. Němec – 11. a 44. Buryan, 9. Bernatský.

Rozhodčí: Barčík ŽK: Ujfaluši, Papaj, Hrabina – Šmatelka, Bernatský.

Jiskra Rýmařov: Batla – Köhler, Ujfaluši, Zapletal (78. Hrabina), Křepelka (82. Němec) – Krywda, Palys (82. Schwarz), Furik, Hradil, Papaj (82. Kraus) – Marek (84. Hýža). Trenér: Martin Čechák.

Pět branek nastřílel Hlubině i mladší dorost. Tým Františka Pohanky však nemusel dotahovat ani otáčet. Do vedení jej rychle dostaly dva slepené góly ze 7. a 8. minuty, pod které se zapsali pěkně hlavou Sebastian Schwarz a poté prostrčením Václav Černín. Na rozdíl tří branek zvýšil ve 21. minutě Roman Marek. Naši hráči se pak tímto výsledkem nechali ukolébat a hostům se podařilo utkání zdramatizovat dvěma góly Damka. Ještě do přestávky ale Jiskra opět odskočila na rozdíl dvou gólů, to když se ve 39. minutě trefil opět Roman Marek. Ten zároveň i pečetil konečný stav na 5:3. Hattrick dokonal v 77. minutě. Kaňkou na tomto utkání bylo akorát opětovné zranění ramene Eathna Pospíšila, kterému přejeme tímto brzké uzdravení.

SK Jiskra U17 – TJ Unie Hlubina U17 5:2 (4:2)

Branky: 21., 39. a 77. Marek, 7. Schwarz, 8. Černín – 25. a 32. Damek.

Rozhodčí: Barčík. ŽK: Zapletal – Damek, Najzar.

Jiskra Rýmařov: Přecechtěl – Hrnčíř, Zapletal, Hýža, Marek, Wenzel, Furik, Buršík, Polách, Mlčák, Schwarz, Černíček, Černín, Pospíšil, Mihál, Birchall. Trenér: František Pohanka.

Příští víkend se dorostenci Rýmařova vypraví do Vřesiny. Hrát tam budou v neděli 15. května.