FK SK Polanka n/O.

TJ Unie Hlubina

10. kolo, So 08.10 15:00

Převládají smíšené pocity, hodnotil Furik postup přes Dolany

Trenér fotbalistů Rýmařova Milan Furik byl po utkání předkola MOL Cupu proti Dolanům spokojen pouze s postupem, kterým jeho svěřenci splnili cíl. Proti soupeři, hrajícímu krajský přebor, se až nečekaně nadřeli. K postupu se spíše protrápili přes pokutové kopy.

Vytvořili jsme si nějaké šance. Prakticky všichni ofenzivní hráči byli v tomhle směru aktivní. Co mě však mrzí, je bídná koncovka. Na výsledek jsme se nadřeli. Tento zápas nás stál spoustu sil. S blížícím se závěrem se u některých hráčů projevovala frustrace z neproměněných šancí.“ převládaly v hodnocení trenéra Furika po utkání smíšené pocity.

Jiskra měla na hřišti v Dolanech místy drtivou územní převahu, kdy soupeře, hrajícího olomoucký krajský přebor, zamkla před jeho šestnáctkou. Přes pevnou obranu se však dostávala ztěžka. A když už, tak gólman či branková konstrukce byli proti. „Ve druhém poločase mohl rozhodnout David Hleba, který z rohu zakončoval hlavou, ale brankář to reflexivně vytáhl nad břevno. V prodloužení zase Venca Konečný z přímého kopu trefil tyč,“ vyjmenovával Furik největší šance svého týmu. „Jinak to byl velký boj, který se sváděl o každý balón. Soupeř byl hodně houževnatý, vzhledem k tomu, že jsme mu nedokázali vstřelit brzkou branku, tak měl neustále o co hrát.

V prodloužení přišla Jiskra o kanonýra Pavla Jeřábka, který byl vyloučen. „Tohle byl důsledek zmíněné frustrace. Neproměněné šance v kombinaci s důraznou hrou si vybraly svoji daň. Pavel byl faulovaný a po soupeři se ohnal,“ komentoval Furik vyloučení Jeřábka, který může očekávat stopku na minimálně jedno utkání. „Tyhle věci, tedy naše špatná efektivita a ztráta Jeřábka, znamenají, že na zápas nahlížím spíše negativně.

Některá pozitiva však trenér Jiskry přece jen našel. „Velice dobrý zápas opět odehrál Petr Čikl, který dokazuje, že by přechod z I. B třídy měl zvládnout. První poločas byl slušný i ze strany Honzy Kocúra, který navázal na vydařenou přípravu proti Háji ve Slezsku. Po změně stran se ale svezl s výkonem týmu, který se odvíjel od dění na hřišti,“ uzavřel

Jiskra tak nakonec po velkém boji postoupila přes Dolany. V 1. kole MOL Cupu změří síly s Opavou. Zápas se bude hrát v Rýmařově ve středu 17. srpna od 17:30.