29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Furik po Šternberku: Když dostaneme gól, výkon jde hodně dolů

Ani tentokrát to nevyšlo. Rýmařovští fotbalisté v sobotu prohráli se Šternberkem 1:4. Podle trenéra Milana Furika bylo dobrých prvních 35 minut, pak hosté postupně převzali otěže zápasu a nakonec zvítězili vysokým rozdílem. „Odhodlání máme, ale jakmile dostaneme gól, dva, tak jdeme s výkonem dolů,“ řekl trenér Jiskry po utkání.

Po prohře 1:4 nemůže být hodnocení pozitivní. Co k dnešnímu zápasu říkáte?

Pozitivní to být nemůže. Bohužel… Mysleli jsme si, že dnes první jarní body doma urveme. První poločas to vypadalo, že by se to mohlo naplnit. Po gólu Davči Hleby jsme byli optimističtí. Nakonec je z toho ale vysoká prohra. Kalich hořkosti si musíme vypít.

Splnilo se vám vaše přání, poprvé na jaře jste skórovali jako první. Čím to, že vás to neuklidnilo a naopak z toho byla vysoká prohra?

Vstup do zápasu nám vyšel, dali jsme gól, Hlebis to tam pěkně uklidil. Chybělo tomu, abychom přidali druhý. Soupeř nám v první půli nabídl několik příležitostí ke skórování. Do 35. minuty jsme byli lepším týmem, šance jsme měli. Bohužel jsme selhali v koncovce. Měli jsme být více odvážní a hrát to jednodušeji. Namísto toho přišla chyba, která soupeře vrátila do hry. Poločas 1:1, i když kdybychom vedli 2:0, nikdo by se nemohl divit.

Vypadá to, že se na gól hodně nadřeme. Zároveň dostáváme laciné branky. Co s tím? V čem je ten rozdíl?

Souhlasím. Je pravda, že ten první gól Šternberku byl z kategorie laciných. Trma vrma před bránou, odhlavičkovaný balón, odražený míč. Gólman s tím ještě něco udělá, ale další odraz a gól. Je škoda, že Pavel Jeřábek nedal na začátku druhé půle na 2:1. Namísto toho krátce poté skóroval Šternberk, což nás srazilo. Od té doby soupeř přidával na obrátkách a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Druhou půlku nás Šternberk jednoznačně přehrál.

Do utkání šel poprvé na jaře Jirka Furik. Bylo to rozhodnutí na poslední chvíli?

Přesně tak. Rozhodlo se to krátce před zápasem, Jirka řekl, že to chce zkusit a pomoct týmu. Na hřišti byl přínosem, šlo to vidět hlavně v první půli, kdy byl dirigentem naší hry. Postupem času mu ale síly odcházely. Nemůže ještě hrát svůj styl, na který je zvyklý, zranění ho samozřejmě limituje.

V první půli, když jste měli nad Šternberkem převahu, jste hrozili zejména z levé strany, kde hodně akcí táhl David Hleba.

Sám jsi to řekl, bylo to o Davčovi. Cítí, že v mužstvu patří mezi základní pilíře. Na začátku jara byl bohužel zraněný, takže se do toho dostává. Chce hrát ofenzivně, je to velký univerzál, kterého můžeme nasadit kdekoliv. V domácích zápasech chceme využívat hlavně jeho ofenzivní přednosti. Dnes splnil to, co jsem od něj očekával. Dal gól, byl dobře naladěný, pohyboval se přesně tam, kde měl. Dost akcí šlo přes něj. David je na tom po fyzické stránce velmi dobře. Na pravé straně jsme trošku zaostávali, ale nutno podotknout, že Křepi šel do zápasu po nemoci. Ale i tak měl na noze jeden až dva góly, bohužel reakce byla pomalejší.

V tabulce jsme spadli na sestupovou pozici. Bude to v Přerově zápas o všechno?

To už je každý zápas teď. Mysleli jsme si, že dnes, když bylo dobré počasí a trávník byl ve skvělé kondici, tak něco uhrajeme. Věděli jsme, že i Šternberk se na jaře trápí. Co víc si přát, než tři body? Soupeř ale byl dnes šťastnější, v závěru měl více sil. Do konce sezóny nás čekají důležité zápasy, každý bude na krev. Uvidíme, na co to bude stačit.

Mužstvo nevypadá, že by bylo na dně. Do zápasu vstoupilo s odhodláním.

Na dně nejsme. Na klucích je vidět, že s tím chtějí něco udělat. Ale když dostaneme druhý gól, tak nás to zlomí. Rychle jdeme dolů. Pohoda v týmu není, nebudeme si mazat med kolem pusy. Ale odhodlání bylo velké. Klukům vyčtu pouze to, že nebyli přímočaří a nedávali góly. Kdybychom po půli vedli 2:0, měli jsme na kopačkách větší klid. Kluci věděli, že měli na víc. Pak se dostavila nervozita a Šternberk nám začal dávat jeden úder za druhým.