SK Hanácká Slavia Kroměříž B

30. kolo, So 15.06 10:30

SK Hanácká Slavia Krom..

Dorostenci body z Hranic nedovezli. Devatenáctka prohrála těsně

Rýmařovští dorostenci se z Hranic vrátili s prázdnou. V sobotních utkáních nejprve devatenáctka prohrála na půdě vedoucího týmu soutěže 1:2. Vysokou prohru 0:8 schytali v Hranicích mladší dorostenci.

Devatenáctka se potkala s lídrem Moravskoslezské divize staršího dorostu. Utkání proti Hranicím začalo opatrně, domácí drželi míč více na kopačkách, ale přes pozorně bránící Jiskru se nemohli prosadit. První šanci měl ve 14. minutě Kunovský, který prošel středem přes tři rýmařovské hráče, ale jeho střela šla těsně vedle. Hned vzápětí měla Jiskra šanci, když Eathan Pospíšil vyslal po křídle Furika, ten našem Marka, jemuž ale střela z dobré pozice vůbec nesedla. Do vedení šli hráči Hranic ve 27. minutě, kdy se k centru z levé strany dostal Šibal, který hlavou skóroval. Ve 34. minutě se individuálně uvolnil Furik, vybídl Pospíšila, kterého na hranici šestnáctky zastavila obrana domácích, k míči se ale následně znovu dostal Furik, který z úhlu srovnal na 1:1, což byl i poločasový výsledek.

Po změně stran začali domácí nepříjemně zatápět rýmařovské obraně. Nebezpeční byli zejména z centrovaných míčů, kterými hledali urostlé ofenzivní hráče. Tlak Hranic sílil, zatímco rýmařovští dorostenci se do šancí příliš nedostávali. V 83. minutě se domácí dočkali. Po dlouhém centru se k míči dostal Kunovský, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zbývající pasáž zápasu patřila Jiskře, která vrhla všechny síly do útoku, obrana Hranic ale dokázala odolat a vyrovnání nepřipustila. Domácí potvrdili roli velkého favorita a vedoucího celku divize, Jiskra v Hranicích prohrála 1:2.

Hodnocení trenéra Kamila Furika:

Kluky dnes musím, i přes prohru, pochválit. Na umělce za teplého počasí to neměli vůbec jednoduché, ale dokázali plnit stanovenou taktiku a soupeři nedarovali nic zadarmo. Soupeř potvrdil, že jeho postavení v tabulce není náhodné a bod, po kterém jsme nakonec sahali, bychom brali všemi deseti. Ztratit body před koncem vždy zamrzí, ale kluci na hřišti odvedli maximum.

SK Hranice U19 – SK Jiskra Rýmařov U19 2:1

Branky: 27. Šibal, 83. Kunovský – 34. Furik

Rozhodčí: Pavlica – Oulehla, Trna. ŽK: Kunovský – Polách, Furik, Černohorský. Diváků: 40.

Jiskra: Přecechtěl – Černohorský, Křenek, Zapletal, Polách, Hrnčíř – Koryťák (77. Mucha), Mihál (88. Filipčík), Furik, E. Pospíšil – Marek (59. Novotný). Trenér: Kamil Furik.

Také v utkání mladších dorostenců byly Hranice velkým favoritem. V první půli s nimi Jiskra ještě relativně držela krok. Domácí se trefili dvakrát góly Mc Munna a Hanzelky. Poločasový výsledek byl 2:0 pro Hranice.

Po změně stran ale domácí jednoznačně dominovali, což se nakonec odrazilo v konečném výsledku. Hanzelka přidal další dva góly a zkompletoval hattrick, tři góly po změně stran vstřelil i Kývala, jednou se prosadil Adamčík.

Mladší dorost Jiskry odjel z Hranic s vysokou prohrou 0:8.

SK Hranice U17 – SK Jiskra Rýmařov U17 8:0 (2:0)

Branky: 31., 46. a 59. Hanzelka, 65., 67. a 87. Kývala, 24. Mc Munn, 81. Adamčík.

Rozhodčí: Oulehla – Pavlica, Trna. ŽK: Mc Munn, Páleník, Štajner – Mucha, Hartmann. Diváků: 30.

Jiskra: Birchall (46. Šuba) – Mušálek, Maceček, Mucha, Mihál (57. Kubík), Hartmann, Friedrich, Filipčík, Semančík (57. Němec), Novosad, Tomčík. Trenér: František Pohanka.