25. kolo, Ne 09.06 10:00

FK Kofola Krnov

26. kolo, Ne 16.06 10:00

Starší žáci porazili Nový Jičín 3:2. U13 prohrála

V nedělních utkáních krajského přeboru starších žáků zvítězil tým Jiskry nad Novým Jičínem 3:2. Vítězství strhl na svoji stranu v závěrečných minutách. Naopak mladší žáci prohráli 5:12.

Starší žáci proti Novému Jičínu prohrávali už od 4. minuty, kdy skóre zápasu otevřel Huňka. Ale už za deset minut bylo srovnáno, to když se prosadil Luděk Šimko. Když už to vypadalo na remízový poločas, dal gól rýmařovským do šatny René Polach.

Po změně stran byl nejprve v 58. minutě vyloučen novojičínský Štěpán Mlčoch. Za dalších šest minut se Jiskra dočkala vyrovnání, gól dal Martin Vavřička. Minutu před koncem pak strhl vedení na stranu Rýmařova Petr Krystalovič.

Patnáctka Jiskry porazila Nový Jičín 3:2 a v tabulce krajského přeboru je šestá.

Hodnocení trenéra Radima Přecechtěla:

Nedělní utkání proti Novému Jičínu bylo herně nadprůměrné. Soupeř je aktuálně na 3. místě a přijel jako favorit. My jsme věděli, že se jedná o těžkého soupeře, ale byli jsme na něho připraveni. Doma jsme velice silní.

Začali jsme aktivně s vysunutým presinkem, s nímž měl soupeř problémy a pouze odkopával míče. Vytvořili jsme si několik šancí, ale jak to tak bývá, soupeř po jednom brejku vedl 1:0. Nepolevili jsme v aktivní hře a vyrovnali jsme na 1:1 ještě do přestávky.

Ve druhé půlce opět odskočil Nový Jičín na 2:1. Trošku nás to srazilo, ale pořád jsme věřili a utkání jsme nakonec otočili na 3:2. Bylo to výborné utkání, které mělo všechno.

Kluky musím pochválit za to, že utkání otočili, i když za stavu 1:1 jsme neproměnili penaltu a soupeř pak znovu vedů. Kluci bojovali, makali a odnesli si zasloužené vítězství. Ocenit musím Martina Vavřičku za vynikající výkon. Několika skvělými zákroky nás podržel brankář Marek Žváček.

Zápas měl i špatnou část, kterou bylo těžké zranění Jonáše Pospíšila, který utrpěl těžkou zlomeninu holenní kosti a sanitkou odjel ihned do Ostravy na operaci. Vypadá to na dlouhý odpočinek od fotbalu. Je to pro nás ztráta. Vítězství bylo věnováno právě Jonymu. Držíme mu palce a přejeme brzké uzdravení.

SK Jiskra Rýmařov U15 – FK Nový Jičín U15 3:2 (1:2)

Branky: 14. Šimko, 64. Vavřička, 69. Krystalovič – 4. Huňka, 34. Polach.

Rozhodčí: Yeghizaryan. ŽK: Polach. ČK: 58. Mlčoch. Diváků: 51.

Jiskra: Žváček – Vavřička, Zifčák, Casciani, Pospíšil, Šimko, Přecechtěl, Zítka, Krystalovič, Matoušek, Tomčo, V. Strnadel, R. Strnadel, Kastner, Všetička. Trenér: Radim Přecechtěl.

Mladší žáci na Nový Jičín nestačili. Zápas přitom nezahájil špatně a po trefách Jana Tomča a Davida Vašíčka vedli už 2:0 a 3:1. Hosté z Nového Jičína ale následně převzali dění na hřišti pod svoji kontrolu a nakonec Jiskra U13 prohrála 5:12.

Hodnocení trenéra Aleše Podubeckého:

Pro nás se utkání začalo vyvíjet dobře, kdy jsme v 5 minutě dali úvodní gól a v 11 minutě přidali druhý. Soupeř odpověď ve 13 minutě, na to jsme dokázali ještě rychle zareagovat, kdy v 15 minutě vstřelil Jan Tomčo další gól. Pak nastal obrat a hráči Nového Jičína nám dali 3 rychlé góly po sobě. Už jsme stačili pouze dvěma dalšími góly snížit výsledek zápasu. Na kvalitního soupeře z Nového Jičína nám nestačily síly. Velký posun oproti předchozím zápasům, kdy jsme nedokázali vstřelil gól. Velká pochvala hráčům za předvedený výkon, i když výsledek na to nevypadá.“

SK Jiskra Rýmařov U13 – FK Nový Jičín U13 5:12 (3:4)

Branky: 5., 15. a 39. Tomčo, 11. Vašíček, 58. Suchánek – 13., 25., 26., 27. a 49. Kyselý, 43. a 45. Drobečka, 33. a 59. Přáda, 38. Janiak, 51. Horák.

Rozhodčí: Yeghizaryan. ŽK: bez karet. Diváků: 30.

Jiskra: Marček – Antala, Moises, Podubecký, Venclík, Bráblík, Suchánek, Vašíček, Tomčo, Kastner. Trenér: Aleš Podubecký.