FK Hodonín

13. kolo, So 28.10 14:30

SK Líšeň

Z poháru MOL CUP jsme vyřazeni

Divizní Jeseník narazil na nováčka třetí ligy z nedalekého Rýmařova. V základní hrací době zápas dospěl k remíze 2:2, následné prodloužení branku nenabídlo, a proto musely rozhodovat penalty, v nichž se domácí trefili čtyřikrát, hosté pouze dvakrát.

Rýmařovští přitom začali výborně. Během šestadvacáté minuty našel Radek Němec Ondrušku a skóre bylo otevřeno. Úvod druhé půle ovšem patřil Jeseníku, který otočil na 2:1. Nejprve Vavrač rozehrál z hloubi vlastního pole, Navrátil přistrčil nabíhajícímu Furikovi (který by díky jménu patřil spíš do hostující sestavy :-) a ten se v šanci nemýlil – 1:1. Pak vytáhl zákrok dne gólman Červenka, když tygřím skokem zneškodnil stoprocentní gólovou příležitost soupeře. V 55. minutě se opět domácí Furik natlačil před obránce, ten jej v šestnáctce fauloval a Navrátil z penalty dostal Jeseník do vedení 2:1. To domácím vydrželo jen osm minut. Střílený centr směrem k bráně tečoval v závaru před Červenkou Šupák a míč skončil u tyče – 2:2. S přibývajícími minutami se oba soupeři předháněli v útočných manévrech a snažili se vyhnout prodloužení. K vidění tak byl atraktivní a bojovný fotbal. Jeseník v 83. minutě přišel o vyloučeného Minku, který dostal druhou žlutou kartu. Devadesát minut o vítězi nerozhodlo. V prodloužení hosté sice měli proti oslabenému soupeři územní převahu a připravili si i několik šancí, ale žádná bohužel branku nepřinesla.

O postupu tak rozhodli až pokutové kopy, když šťastnější nakonec byli domácí. Penaltový rozstřel totiž skončil v poměru 4:2.

„Na hřišti bylo cítit, že se hraje o hodně. Ve hře byl souboj s druholigovou Opavou. Hrálo se důrazně, agresivně a také v tempu. Jeseník měl v penaltách více štěstí. Náš brankář Kameník u tří z nich vystihl směr, ale bohužel to tam vždy propadlo. V průběhu utkání se nám zranili dva důležití hráči – Zdeněk Horák a Jiří Furik,“ komentoval rýmařovský kouč Milan Furik.