29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Oslabená Jiskra na zkušený Frýdlant nestačila. Prohrála 0:2

Fotbalisté Rýmařova prohráli ve 22. kole divize F vedoucímu Frýdlantu nad Ostravicí 0:2. Na hřišti se projevily zkušenosti hráčů BFK v kombinaci se zdravotním stavem hráčů, s nímž se potýká Jiskra.

Domácí se museli obejít bez dvou klíčových hráčů. V rekonvalescenci je stále kanonýr Pavel Jeřábek, byť jeho návrat se blíží. Zranění si ze zápasu s Heřmanicemi odnesl i špílmachr a kapitán Jiskry Jiří Furik.

Frýdlant chtěl v Rýmařově vstřelit brzký gól a již v 5. minutě se mu to málem podařilo, když došlo k závaru před bránou Jiskry. Veličkovi však střela nesedla a domácí se ubránili. Nebezpeční byli vzápětí i Rýmařovští. Po rychlé akci centroval z levé strany Milan Křepelka přesně na Dušana Dostála, jehož hlavičku musel gólman Prepsl lapit do rukavic. Po hříchu to byla jediná šance svěřenců trenéra Furika v prvním poločase.

Na konci 13. minuty předvedl Petr Kameník fantastický zákrok proti střele Veličky, který pálil z malého vápna. Do vedení se hosté dostali v 18. minutě, kdy se trefil Wludyka, k němuž propadl odražený míč.

Inkasovaná branka jako by domácí tým opařila. Hosté z Frýdlantu měli územní převahu, drželi míč a diktovali tempo zápasu. K dalšímu velkému ohrožení rýmařovské brány se dostali ve  39. minutě, kdy nejprve Jan Kolísek a po něm David Hleba museli z brankové čáry vykopávat míč, směřující do sítě.

Po změně stran čekaly necelé dvě stovky diváků na zajímavou příležitost až do 58. minuty, kdy dostala Jiskra šanci skórovat z přímého kopu. Petr Navrátil zkusil obstřelit zeď, bránu ale minul. Vzápětí došlo na hřišti k rozmíšce a sudí Novák udělil necitlivě červenou kartu kapitánovi Jiskry Kamilovi Kocúrovi.

Frýdlant je nejzkušenější mužstvo v divizi a na hřišti v Rýmařově to bylo znát. Přes pevnou a organizovanou defenzivu se svěřenci trenéra Furika dostávali ztuha. V 63. minutě odcentroval z přímého kopu Václav Konečný, před bránou se vyšponoval do výskoku Michal Procházka, leč bránu hlavou netrefil.

Hosté se v početní výhodě a s vedením v zádech nikam nehnali a soustředili se na důslednou defenzivu. A využívali přitom okének v obraně Rýmařova. Jednoho z nich využili v 76. minutě, kdy přišel centr na Svatonského, který zkušeně hrudí zakončil a definitivně zlomil odpor Jiskry.

Rýmařov tak po pěti zápasech našel přemožitele, když Frýdlantu podlehl 0:2. V příštím kole se tým trenéra Furika vydá do Dětmarovic, kde bude hrát v sobotu 21. května.

SK Jiskra Rýmařov – 1. BFK Frýdlant n. O. 0:2 (0:1)

Branky: 18. Wludyka, 76. Svatonský

Rozhodčí: Novák – Zapletal, Labaš. ŽK: Kolísek, Procházka, Dostál – Kučera. ČK: 59. K. Kocúr. Diváků: 185.

Jiskra Rýmařov: Kameník – Procházka, K. Kocúr, Kolísek, Hleba – Kršek (46. Palys), M. Furik, Dostál, Konečný (86. Tihelka) , Křepelka – Navrátil. Trenér: Milan Furik.

Frýdlant: Prepsl – Literák, Švrček, Marek, Střižík – Šafner (88. Indra), Staněk – Soukup (61. Kučera), Wludyka, Svatonský – Velička (90.+2 Fromelius). Trenér: Martin Šrámek.