SK Jiskra Rýmařov, z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
SK Jiskra Rýmařov, z.s.
www.jiskrarymarov.com

SK Jiskra Rýmařov, z.s.
SK Jiskra Rýmařov

30. kolo, So 15.6.2024 14:30

FC Vsetín3
SK Jiskra Rýmařov0

1.HFK Olomouc

29. kolo, So 8.6.2024 17:00

SK Jiskra Rýmařov1
1.HFK Olomouc1

TJ Slovan Bzenec

28. kolo, St 5.6.2024 18:00

SK Jiskra Rýmařov0
TJ Slovan Bzenec4

SK Jiskra Rýmařov

27. kolo, So 25.5.2024 17:00

FK Nový Jičín2
SK Jiskra Rýmařov0

FK Kozlovice

26. kolo, So 18.5.2024 16:30

SK Jiskra Rýmařov2
FK Kozlovice0

SK Jiskra Rýmařov

25. kolo, Ne 12.5.2024 16:30

SK Baťov 19302
SK Jiskra Rýmařov3

TJ Skaštice

24. kolo, So 4.5.2024 16:30

SK Jiskra Rýmařov3
TJ Skaštice1

SK Jiskra Rýmařov

23. kolo, Ne 28.4.2024 10:15

FC TVD Slavičín1
SK Jiskra Rýmařov2

FK Nové Sady

22. kolo, So 20.4.2024 16:00

SK Jiskra Rýmařov1
FK Nové Sady1

SK Jiskra Rýmařov

21. kolo, So 13.4.2024 15:30

1. FC Viktorie Přerov1
SK Jiskra Rýmařov1

Milan Furik hodnotí podzim: Ambice jsme měli vyšší, přiznává

Milan Furik hodnotí podzim: Ambice jsme měli vyšší, přiznává

Deváté místo po polovině soutěže. To je vizitka Jiskry Rýmařov po patnácti odehraných utkáních. Trenér Furik přiznal, že očekával lepší umístění. „Přechod z Divize F do E byl náročnější, než jsme čekali. Roli hrálo určité podcenění soupeřů a citelné změny v kádru,“ zhodnotil.

Po polovině soutěže jsme devátí. Jste s tímto spokojen?

Ambice jsme měli určitě vyšší. Deváté místo je umístění, s nímž spokojeni být nemůžeme. Osmnáct získaných bodů je málo. Představovali jsme si, že se budeme pohybovat o něco výš, byť bodová ztráta na čtvrtou příčku není až tak velká. Soutěž je vyrovnaná. Utekly jen první tři týmy, tedy Strání, Kozlovice a Vsetín. Je paradoxní, že s touto silnou trojkou jsme pokaždé bodovali. Ale soutěž je jinak velmi vyrovnaná. Mužstva mají poměrně vysoký počet obdržených branek, zas kromě těch prvních tří.

Co bylo pro aktuální postavení v tabulce klíčové?

Doma jsme na podzim získali málo bodů, to je pravda. V Rýmařově jsme nebyli zvyklí body příliš rozdávat. Tentokrát je tam ale hodně remíz. Když kouknu na tabulku, máme jich nejvíc ze všech, takže jsme remízovými králi soutěže. Čtyři z toho v domácím prostředí, což jsou jednoznačně ztráty. Doma body rozdávat nemůžeme. Ale nejvíce mě mrzí zápas s Novým Jičínem, který nám opravdu nevyšel. Štvou mě i ztráty ze zápasů s Přerovem, s nímž jsme doma remizovali, stejně tak jsme měli vyhrát na hřišti Nových Sadů, ale prohráli jsme. Bodový zisk by byl vyšší. Katastrofální byl vstup do soutěže. Zejména prohry v Kostelci na Hané a Holešově.

Čím to, že nám nevyšel?

Faktorů je více. Roli hrálo určité podcenění soupeřů. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Navíc mužstvo nebylo ideálně poskládané. V úvodu jsme museli trochu improvizovat se sestavou, jejíž ideální složení jsme našli až v průběhu podzimu. Zejména v obraně tohle bylo citelně znát. V prvních zápasech nikdy nenastoupila ve stejném složení. Měnili jsme také post gólmana. Chyběli nám klíčoví hráči, kteří se postupně do zápasů vraceli. Velkou roli hrálo, že svoji éru v Rýmařově ukončil Peťa Kameník, což byl nadstandardní gólman. Než jsme si na to zvykli, tak to chvíli trvalo.

V úvodu soutěže chyběl i Kamil Kocúr, který se však později k mužstvu opět připojil. Pomohl i on k výsledkovému zlepšení?

Je to tak. Když Kamil s Peťou skončili, tak se ukázalo, že to pro mužstvo je velký zásah. Obrana musela reagovat trochu jinak, než byla doposud zvyklá, protože styl hry se změnil. Byli jsme proto hodně rádi, že Kamil své rozhodnutí přehodnotil a šel nám opět pomoct. Ukázalo se, že to bylo potřeba. Jistou část podzimu byl totiž zraněn Honza Kolísek. Nějaké alternativy už teď máme, ale návrat Kamila je pozitivním faktem podzimu.

Který zápas byl naopak z vašeho pohledu nejlepší?

Byl to určitě zápas proti Strání. Jak se nakonec ukázalo, jsme jedním ze dvou týmů, které Strání dokázaly porazit a obrat ho na podzim o body. Dále si myslím, že se nám vydařil zápas proti Slavičínu, kdy jsme vstřelili pět branek. To bylo v období, kdy jsme se rozstříleli a dávali hodně gólů.

Zrovna proti Slavičínu vyšel zápas Petru Čiklovi, který vstřelil hattrick. Na podzim zaznamenal osm branek. Co na jeho výkony říkáte?

Hrál výborně. Jen škoda, že se v závěru podzimu zranil, protože nám chyběl. Věřím, že kdyby byl stoprocentně fit, vytěžili bychom v závěru více bodů. Třeba v posledním utkání proti Vsetínu. Byť to byl velmi kvalitní soupeř, Peťa by to své k utkání určitě řekl. V Holici to ještě zkusil, ale v Bzenci nehrál. Když Peťa nehraje, je vidět, že naše ofenziva trochu vázne.

V závěru podzimu se do dobré formy dostával také Pavel Jeřábek. Souhlasíte?

Potřebuje tu svoji pohodu. Sužovala jej vleklá zranění svalového charakteru. Pavel měl svoji hru vždy postavenou na rychlosti, takže zranění jej dost limitovala. V Holici zahrál velice dobře a dal gól, což mu pomáhá. O svých problémech ví. V posledních zápasech se cítil dobře a bylo to znát. Bohužel se zatím na hřišti ta naše ofenzivní trojka míjí. Pokud ale kluci budou zdraví, tak trojice Čikl, Jeřábek a Navrátil bude hodně silná.

Dalším z klíčových faktorů určitě bylo, že většinu podzimu odehrál Jirka Furik.

Jirka musí sám k sobě být trochu šetrnější. Styl hry změnil, to je evidentní. I on je pro nás ale stále velice platným hráčem. V prvních utkáních nebyl zcela fit, pak nehrál. Zkoušeli jsme to po poločasech, ale nebylo to ono. Ve druhé polovině podzimu patřil ke klíčovým hráčům. Ale nejen on. Podobně to měl i Dušan Dostál, kterého závěr zastihl ve výborné formě, kterou korunoval zápasem proti Vsetínu, kdy byl k nezastavení. Dále bych zmínil Peťu Navrátila, který se připojuje po dlouhém zranění a citelně nám chyběl. Věřím, že když budeme na jaře kompletní, budeme mít velkou sílu.

Do týmu jsme na podzim zapracovali několik nových a mladých hráčů. V jakém světle se ukázali?

Delší čas s námi už hrají Tomáš Palys a Milan Křepelka z našeho silného dorosteneckého ročníku. Od začátku této sezóny se členem áčka stal Matěj Němec. V přípravě ukázal, že si místo v mužstvu zaslouží. Dostal prostor a nezklamal, byť zkušenosti musí ještě nabrat, to je jasné. Vojta Pitron to má těžké. Přišel k nám v průběhu sezóny. Nahradit Peťu Kameníka bude pro každého gólmana v Rýmařově složité. Po dvou zápasech tady ukončil angažmá Vojta Nakládal, takže jsme na to museli reagovat a Vojta Pitron svoji šanci uchopil. Mužstvu určitě pomohl. Na poslední chvíli se připojil Rosťa Faltýnek. Má předpoklady na to, aby v mužstvu ukázal ještě víc. Je u něj určitý deficit, což ale není nic překvapivého. Zimní příprava mu jen prospěje a jeho výkony půjdou ještě nahoru.

Kdy začne zimní příprava a jaký bude program týmu?

Kluci mají do konce roku volno. S přípravou začneme ve druhém lednovém týdnu. Zapojíme do toho klasicky tělocvičnu, protože to se nám osvědčilo. Klukům se posilování v tělocvičně líbí, je to něco jiného, než běhání venku. V únoru začneme s přípravnými zápasy. Měli bychom jich odehrát pět až šest. Tak, abychom byli nachystaní na start soutěže na začátku března.

Jaký bude cíl pro jaro?

Už jsem to naznačil. První tři týmy jsou jinde. Dotáhnout se na ně je prakticky nemožné a nereálné. Na další soupeře už se ale dotáhnout můžeme. Nechytli jsme začátek, ale pak už to bylo mnohem lepší. Chceme zapracovat na defenzivě, protože jsme na podzim inkasovali hodně gólů. Zlepšit a zkvalitnit hru co se týká rozehrávky odzadu. Rádi bychom se vrátili k pěknému kombinačnímu fotbalu, který nás dříve zdobil.

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FC Strání 30 85:29 73
2. TJ Slovan Bzenec 30 80:31 62
3. FK Kozlovice 30 61:31 60
4. FC Vsetín 30 62:33 57
5. SFK ELKO Holešov 30 75:47 51
6. FK Šternberk 30 42:48 43
7. FC TVD Slavičín 30 46:59 43
8. FK Nové Sady 30 48:55 37
9. SK Jiskra Rýmařov 30 43:59 33
10. FC Kostelec na Hané 30 39:67 33
11. 1.HFK Olomouc 30 30:50 32
12. Tatran Všechovice 30 66:71 31
13. TJ Skaštice 30 37:52 31
14. FK Nový Jičín 30 30:62 31
15. SK Baťov 1930 30 47:59 30
16. 1. FC Viktorie Přerov 30 27:65 26

Kompletní tabulka

Střelci týmu

8 gólů

Petr Čikl

7 gólů

Roman Marek

5 gólů

David Hleba

5 gólů

Pavel Jeřábek

4 góly

Jiří Furik

2 góly

Michal Furik

2 góly

Tomáš Palys
Město Rýmařov RD Rýmařov Hyundai Rýmařov Holba Fortuna www.fotbal.cz Instagram LIVESPORT Česká unie sportu mšmt fačr KRAJ volařík zinasport

Počet návštěv: 294135
Posledních 30 dnů: 4722 | Posledních 7 dnů: 1358 | Poslední den: 148

© 2024 SK Jiskra Rýmařov, z.s. | Všechna práva vyhrazena | jiskrarymarov@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne