29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Furik po Kostelci: Markův gól mi připomněl Šupáka proti Baníku

Příliš mnoho radosti trenér Milan Furik po prvním utkání jarní části sezóny neměl, Jiskra doma podlehla Kostelci na Hané 1:2. O jedinou branku rýmařovských hráčů se postaral Roman Marek, který se prosadil po minutě na hřišti. A že to byla trefa výstavní. Téměř z poloviny se mu podařilo překvapit zkušeného gólmana Bártu.

S Kostelcem jsme prohráli 1:2, to určitě není výsledek, jaký jsme si přestavovali.

Do zápasu jsme šli s velkým respektem, čekali jsme, jak to bude vypadat. V první půli jsme byli pasivní, soupeř byl více na míči, byl to ale náš záměr. Chtěli jsme hrát z hlubokého bloku a čekat, s čím soupeř přijde. Vyložených šancí Kostelec příliš mnoho neměl, i proto nás držel první inkasovaný gól. Byla to taková utažená, schovaná střela, která zapadla za tyčku.

Dvě velké šance v utkání měl Pavel Jeřábek, tu první na konci úvodních 45 minut.

Musíme vzít v úvahu, že Pavel poměrně dlouho netrénoval, kvůli pracovním povinnostem. My jsme tohle museli přijmout, v utkání jsme trochu improvizovali. Do druhé půle jsme nasadili Romana Marka, naším úmyslem bylo zvýšit efektivitu. Romana jsme dali jen na jeden poločas, protože v neděli ho čeká zápas za dorost proti Valašskému Meziříčí.

Zmiňovaná šance na konci prvního poločasu mě velice mrzí, protože Pavel se do té šance velice hezky dostal, přesně tohle jsme potřebovali. Mohli jsme se dostat zpět do hry už na konci první půle. Naštěstí to pak vyšlo Romanovi na začátku té druhé.

Roman Marek – první gól za muže v divizi. Co na něho říkáte?

Nastupoval s námi už v přípravě, je to klasický útočník s instinktem zabijáka. Má to v sobě, chce s ním jen pracovat. Zahrál velice dobře, měl i několik dalších příležitostí. Jen škoda, že se neprosadil vícekrát.

Vzpomněl jste si při Markově gólu na branku Tomáše Šupáka proti Baníku?

Vzpomněl. Už jak to letělo, tak se mi to vybavilo. Klobouk dolů, v takovém věku si tohle dovolit. Tehdy proti Baníku to také bylo odvážné, ale Tomáš, to byl už zkušený harcovník. U Romana je vidět, že nad zápasem přemýšlí, všiml si totiž už v první půli, když byl na lavičce, že brankář Kostelce vyráží hodně dopředu. Jedna věc je ale chtít, druhá je to správně kopnout. Tým to nastartovalo, musím říct, že Roman odehrál velice dobré utkání.

Gól Kostelce na 1:2 vyvolal hodně emocí, jak vám to rozhodčí nakonec vysvětlili?

Byl tam mávnutý ofsajd a soupeř rozehrával okamžitě z naší poloviny. My jsme chtěli, aby se s míčem vrátil na svou půlku. Rozhodčí řekli, že to pravidla umožňují, takže gól byl z jejich strany v pořádku. Nicméně musím říct, že o deset minut později se situace opakovala na druhé straně, to už to pravidlo ale zase neplatilo. Pravidla se dají uchopit všelijak. Asi to bylo v pořádku, mrzí mě, že kluky to viditelně rozhodilo, hra se pak hodně kouskovala, nebyli jsme soustředění.