FK Nové Sady1

21. kolo, So 13.4.2024 15:30

1. FC Viktorie Přerov1

Furik: Skvělý kolektivní výkon. Chválil stopery i útočnou dvojici

Čtvrtý vítězný zápas v řadě, šestý bez porážky. Série vynikajících výsledků katapultovala Jiskru během měsíce z 15. na 9. místo v tabulce. „Přiznám se, že jsme nebyli tak smělí, abychom si před těmito zápasy řekli, že z nich vytěžíme tolik bodů,“ řekl po utkání trenér Milan Furik. Ocenil znovu kolektivní výkon mužstva. „Naši stopeři prakticky neudělají chybu, minule byl nadstandardní Honza Kolísek, proti Kozlovicím zase Kamil Kocúr,“ pochválil Furik opory zadních řad, stejně jako ofenzivní dvojici Navrátil – Marek: „V útoku si ti dva skvěle rozumí,“ dodal trenér Jiskry.

Jaké je hodnocení zápasu proti Kozlovicím?

Co se týče výsledku, s tím panuje velká spokojenost. S předvedenou hrou také. Věděli jsme totiž, že nás čeká nejtěžší soupeř za poslední dobu, byť Kozlovice nebyly v plné sestavě. I tak byly silné na míči. První poločas Kozlovice dobře kombinovaly, byly hodně nepříjemné směrem dopředu. Pokud jde o vyložené šance, tak měl jednu opravdu velkou, my ovšem také, která byla ještě nebezpečnější, než soupeřova. Peťa Navrátil šel do brejku a bohužel neproměnil. Na šance tedy v prvním poločase 1:1.

Co jste chtěli změnit do druhého poločasu?

Apeloval jsem na kluky, aby si více hlídali střed hřiště. Kozlovice hrály se třemi hráči nahoru, kteří vždy vybíhali proti míči, ten pak sklepávali z jedničky. Proto jsme to chtěli více ucpat. Je pravda, že v momentu, kdy Kozlovice musely střídat, tak hra z jejich strany šla dolů. Pro nás se otevíraly šance na to, abychom z brejků něco vytěžili.

Do vedení jste šli v 55. minutě. Neříkal jste si, že to bylo brzy? Protože Kozlovice vás pak zatlačily do hluboké defenzivy.

To ne. Z gólu jsem měl samozřejmě radost. Byla to pěkná akce, kdy to Peťa Navrátil pěkně zpracoval, dal pod sebe na Romana, nachystal mu to jako na podnose, a ten to krásně trefil. Bylo ale jasné, že vyhráno v tu chvíli ještě nebylo. Soupeři se podařilo nás zatlačit do opravdu hlubokého bloku, ale šancí měl minimum. Nevybavuji si, že by tam byla nějaká nebezpečná střela. Možná jedna či dvě nebezpečné situace, hodně rohových kopů, které byly nepříjemné, soupeř ale nebyl produktivní.

Co byste vyzdvihl?

Byl to opět skvělý kolektivní výkon, opřený o výborné individuality. Ve velké formě teď hrává zápasy naše stoperská dvojice, proti Kozlovicím prakticky bezchybná. Hru pak dobře režíruje Jirka a od toho se vše odvíjí. Jsme rádi, že se do zápasu může zapojit Michal, který ještě není stoprocentně zdráv, ale nějak se kouše. V prvním poločase dobře napadal, presoval soupeře a získával míče. To jsou momenty, které jsou důležité. A máme útočnou dvojici, která si velmi dobře rozumí. Navi s Romanem si umí vyhovět, ví o sobě.

Hodně nám pomáhají dorostenci. Říkal jsem to i v kabině při hodnocení zápasu. Roman Marek už je více v áčku, v sobotu už jsme ho ani neposlali s dorostem. Tomáš Furik ještě pendluje mezi áčkem a dorostem. Když šel proti Kozlovicím na hřiště, tak během pěti minut dal soupeřům snad troje housle, takže velice sebevědomý výkon. Když střídáme, a nasazujeme tyhle kluky, tak nikdy neztrácíme na kvalitě a nejsme slabší. Za to jsem rád, nechají na tom všechno. Proti Kozlovicím jsme navíc nevyužili Sašu Koryťáka, který teda nebyl ani s dorostem. To je třetí z našich mladíků, který se dobře prosazuje už i v áčku.

Zmínil jste výkon stoperské dvojice. Dnes jste teprve podruhé v sezóně udrželi nulu, navíc proti těžkému soupeři.

V minulém utkání předvedl nadstandardní výkon Honza Kolísek, na umělce v Baťově toho hodně pochytal, proti Kozlovicím byl zase nadstandardní Kamil Kocúr. Jako stoperská dvojice fungují ti dva velice dobře.

Ze zápasu musel odstoupit Jirka Furik. Prozradíte fanouškům, co se stalo?

To nás asi trápí nejvíc, mužstvo to tak vnímá. Vlastně jsme si dneska ani nezakřičeli vítězný pokřik, i když si to kluci zasloužili. Bylo to cenné vítězství, ale s velkou kaňkou, kdy Jirka nešťastně spadl na rameno po střetu s protihráčem a musel do nemocnice. Uvidíme, jaký bude výsledek. Rameno vykloubené naštěstí není, ale přesnou zprávu ještě nemám. Obavy ale máme, Jirka nám asi v následujících utkáních bude chybět.

Získali jsme teď za posledních šest zápasů celkem 14 bodů, jistota záchrany začíná být blízko.

Musím říct, že jsme nebyli tak smělí, že bychom si dali za cíl získat za uplynulé období tolik bodů. Zápasů do konce už moc není, uvidíme, jak se to bude vyvíjet, pod námi je to hodně zamotané, my jsme tomu trošku odskočili, ale o záchraně zatím hovořit nemůžeme, jistotu ještě nemáme. Soupeři bojují o holý život. Musíme dál pokračovat v současném nastavení.