SK Uničov

21. kolo, So 13.4.2024 10:30

SK Uničov5

Dorostenci prohráli vysoko na půdě Vítkovic

Rýmařovští dorostenci hráli v sobotu v Markvartovicích proti Vítkovicím. Devatenáctka, která jako dosud jediná dokázala lídra soutěže porazit, tentokrát schytala vysokou prohru 1:8. O gól více dostali mladší dorostenci, kteří prohráli 1:9. Pro rýmařovský dorost šlo o poslední výjezd sezóny. Zbylé čtyři zápasy už bude dohrávat na domácí půdě.

Devatenáctka odolávala lídrovi soutěže do 18. minuty, kdy Eke střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. O pět minut později se ve skrumáži před bránou Přecechtěla nejlépe zorientoval Zajíc a navýšil vedení Vítkovic. Krátce poté mohl snížit po Novotný po přihrávce Furika, ale gólman jeho tvrdou střelu vyrazil, v další šanci Gorčík z dobré pozice těsně přestřelil. V závěrečné pětiminutovce první půle se dvakrát trefil Eke, který tak zkompletoval hattrick. Furikova střela byla následně zblokována a tak Jiskra prohrávala v Markvartovicích 0:4.

O poločase Rýmařov musel střídat gólmana, když zraněného Přecechtěla nahradil Birchall. Ani on ale střelecký koncert Vítkovic nezastavil. V rozmezí 50. a 68. minutě se třikrát trefil Jonathan, který rovněž zaznamenal čistý hattrick. Na 8:0 zvýšil v 71. minutě Zajíc. Teprve poté se prosadili také rýmařovští dorostenci. Zapletal zavezl míč hluboko na polovinu soupeře, přiťukl si s Eathanem Pospíšilem a střelou k tyči nedal gólmanovi domácích šanci zasáhnout.

Jiskra U19 nakonec prohrála ve Vítkovicích 1:8.

Hodnocení trenéra Kamila Furika:

Věděli jsme, že to nebude lehké utkání a že domácí nám mají co vracet. Soupeřovo zahraniční komando je na tuto soutěž nadstandardní. Bránit tyto rychlé hráče je velmi složité, ale i tak jsme udělali chyby, které jsme dělat nemuseli. Zejména při bránění standardních situací jsme si počínali laxně a soupeři jsme to dost ulehčili. Domácí vyhráli zcela zaslouženě. My se teď musíme soustředit na poslední čtyři domácí utkání, ve kterých chceme vytěžit maximum.

MFK Vítkovice U19 – SK Jiskra Rýmařov U19 8:1 (4:0)

Branky: 18., 40. a 43. Eke, 50., 51. a 68. Jonathan, 23. Zajíc, 71. Hloch – 72. Zapletal.

Rozhodčí: Dedek – Picmaus, Pelka. ŽK: Enebi – Furik. Diváků: 54.

Jiskra: Přecechtěl (46. Birchall) – Černohorský, Zapletal (81. Mucha), Křenek (70. Jandel), M. Pospíšil, Hrnčíř (21. Polách) – E. Pospíšil, Gorčík, Mihál, Novotný – Furik (70. Filipčík). Trenér: Kamil Furik.

I v utkání mladších dorostenců bylo po první půli o osudu utkání rozhodnuto. Vítkovice dokázaly udeřit celkem pětkrát, většinou po zbytečných chybách rýmařovské defenzivy. Svěřenci trenéra Pohanky své velké šance proměnit nedokázali a po první půli to bylo z jejich pohledu 0:5. Dvakrát se prosadil Bílý, k němuž se přidali Kundrát, Kondáš a Janczar.

Domácí své vedení navyšovali i po změně stran. Bílý a Janczar zkompletovali hattrick, devátý gól Vítkovic vstřelil Tomčík. Až za stavu 0:9 vstřelil čestný úspěch Jiskry Šimon Tomčík.

Hodnocení trenéra Františka Pohanky:

Do zápasu na půdě Vítkovic jsme vstoupili slušně. Hráli jsme celkem poctivě v obraně. Ale stále nás sráží nevynucené individuální chyby v obraně. Takové, které by se v dorostu už stávat neměly. Degraduje to náš výkon. I když jsme prohrávali o poločase 0:5, měli jsme v něm tři velké šance, které kdybychom proměnili, tak mohl výsledek vypadat jinak. Výkon týmu byl určitě lepší, než minulý týden proti Vsetínu. Výsledek vypadá jednoznačně, soupeř byl o level výš. Jsem s přístupem a výkonem týmu určitě spokojenější, než minulý víkend.

MFK Vítkovice U17 – SK Jiskra Rýmařov U17 9:1 (5:0)

Branky: 21., 38. a 60. Bílý, 39., 58. a 72. Janczar, 9. Kundrát, 27. Kondáš, 76. Polášek – 79. Tomčík.

Rozhodčí: Picmaus – Dedek, Pelka. ŽK: bez karet. Diváků: 50.

Jiskra: Birchall (46. Šuba) – Mušálek, Maceček, Mucha, Mihál, Friedrich, Filipčík, Semančík (46. Macek), György (68. Kubík), Novosad, Tomčík. Trenér: František Pohanka.