19. kolo, Ne 28.4.2024 10:00

SK Jiskra Rýmařov2
FK Staříč3

Žákům se v sobotu nedařilo. Prohrály všechny naše kategorie

V sobotu 18. května hrály svá mistrovská utkání všechny tři kategorie žáků. V duelech krajských přeborů nestačily týmy U15 a U13 Hlučín, který je v obou kategoriích lídrem soutěže. V odpoledním utkání prohrál B-tým starších žáků v utkání okresního přeboru v Široké Nivě.

Hlučín je suverénem krajského přeboru starších žáků, což se v sobotním utkání potvrdilo. Do utkání s Jiskrou neztratil ani bod, měl na kontě 21 výher a skóre 225:11. Rýmařovská patnáctka držela bezbrankové skóre do 5. minuty. Nakonec inkasovala za celý zápas sedm branek a prohrála s Hlučínem 0:7.

Zápas proti Hlučínu byl pro kluky velkou prověrkou a zkušeností. Nastoupili proti tymu, který svou výkonností nemá v Krajském přeboru co dělat. Vždyť jejich skóre je 232:11. Velká kvalita. Co se našich kluků musím je pochválit za bojovnost a za to, že zápas nevypustili. I když jsme nebyli kompletní tak jsme vytvořili i pár šancí, které se daly proměnit. Cíl, který jsme si dali pro tenhle zápas byl splněn a za to jsem rád. Teď se budeme soustředit na posledních 5 zápasů z kterých chceme 12 bodů a skončit na 4 místě,“ řekl k utkání trenér Radim Přecechtěl.

FC Hlučín U15 – SK Jiskra Rýmařov 7:0 (4:0)

Branky: 6. a 38. Mudra, 33. a 60. Paskuda, 5. Žváček (vl.), 13. Lukač, 48. Trávník.

Rozhodčí: Tabášek. ŽK: bez karet. Diváků: 25.

Jiskra: Žváček – Vavřička, Zifčák, Casciani, R. Strnadel, Šimko, Přecechtěl, Krystalovič, Matoušek, Tomčo, Všetička, V. Strnadel, Kastner, Tichý, Tkadleček. Trenér: Radim Přecechtěl.

Obdobná situace je i u mladších žáků. Také v této kategorii je Hlučín lídrem krajského přeboru. Svěřenci trenéra Aleše Podubeckého inkasovali hned v první minutě utkání a nakonec prohráli vysoko 0:9. „Zápas byl od první minuty pod kontrolou Hlučína. Nezastihli jsme tempo soupeře a podle toho vypadal i celý zápas,“ hodnotil prohru 0:9 trenér Aleš Podubecký.

FC Hlučín U13 – SK Jiskra Rýmařov U13 9:0 (5:0)

Branky: 3. a 30. Lindner, 8. a 34. Lukač, 1. Tašek, 26. Starovič, 35. Kucharský, 38. Buroň, 50. Schneider.

Rozhodčí: Tabášek. ŽK: bez karet. Diváků: 35.

Jiskra: Bráblík – Antala, Marček, Podubecký, Drášil, Tomčo, Suchánek, Kastner, Vašíček, Bršťák, Moises. Trenér: Aleš Podubecký.