FC Vsetín

Příprava našich mužstev v plném proudu

Muži A

SK Uničov : Jiskra Rýmařov 2:3 (1:3)

Sobotním utkáním na hřišti třetiligového Uničova pokračovali rýmařovští fotbalisté v sérii přípravných utkání na jarní část divizní soutěže. Bez Harazina, Davida Furika a Lesáka cestovali fotbalisté Jiskry Rýmařov k dalšímu těžkému testu před blížící se jarní částí divizní soutěže na hřiště účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy do Uničova. Utkání se od samotného zahájení hrálo oboustranně v rychlém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Před brankami se rodily střelecké příležitosti. V 15. minutě se Jiskra dostala do vedení. Míč z rukou gólmana Kameníka putoval po rychlé akci přes celé hřiště na tři doteky až k Ondruškovi, který se nemýlil a vstřelil úvodní branku zápasu. V dalším průběhu se hrálo ve velkém tempu nahoru, dolů. Vedení hostů mohl navýšit Jiří Furik, ale trefil jen břevno. Další možnost měl Ondruška, který se ocitl sám před brankářem domácích a gólově neuspěl ani o chvíli později hostující Radek Němec. Aktivně hráli také domácí a po půlhodince jim to přineslo vyrovnání zásluhou Jeřábka. Fotbal velmi dobré úrovně pokračoval dále. Hosté byli výše postavenému soupeři více, než rovnocenným soupeřem. Potvrdil to Kučera, který v osobním souboji protlačil obránce Uničova a po samostatné akci vrátil Rýmařovským vedení. 1:2. Jiskra produkovala v prvních pětačtyřiceti minutách na hřišti Uničova výborný fotbal a zúročila to do přestávky třetím gólem v síti překvapených domácích. Po autovém vhazování se dostal k míči Barcal a po jeho centru se zapsal do listiny střelců netradičně hlavou Michal Furik.

Ve druhém poločase tempo hry přece jen polevilo. Oba týmy zkoušely a na hřiště přišli hráči z laviček. Kvalitní fotbal ale pokračoval. Domácí se snažili korigoval, ale nedařilo se jim to. Rýmařovští fotbalisté dokázali jednoduchou hru soupeře na dlouhé míče za obranu hostů eliminovat a nepouštět ho do šancí. V 70. minutě to ale Uničovu vyšlo. Za obranu Rýmařova se dostal opět Jeřábek a vrátil svůj tým do zápasu. V závěru se hra zvedla a přibyly dramatické momenty. Vrátit dvoubrankové vedení mohli Jiskře nejprve Kučera, který zpoza šestnáctky těsně minul a po něm Radek Němec. Skóre se ale neměnilo. V závěrečných minutách musel prokázat svou kvalitu brankář hostů Kameník, který vyrazil nebezpečnou střelu agilního Jeřábka. V poslední minutě měl pak rýmařovský brankář i kus štěstí, když míč z kopačky jednoho z domácích hráčů skončil na tyči. Jiskra si odvezla z Uničova vítězství 3:2 a v přípravě pokračuje dalším utkáním v sobotu na půdě Šumperku.

Sestava: Kameník, Skrutek, Šupák, Barcal, Tomáš Němec, Michal Furik, Jiří Furik, Schreier, Radek Němec, Ondruška, Kučera, střídali: Tomáš Němec, Macrineanu, Tomeček

Dorost

V neděli 22.2.2015 sehráli naši mladší dorostenci finálový turnaj „ O pohár VV MS KFS“ který se odehrál v Ostravě. První zápas dorostenci sehráli s týmem Horní Bludovice se kterým bohužel utrpěli porážku 7:3. Druhý zápas s Bohumínem byl už o poznání lepší a skočil výsledkem 3:3. Třetí utkání Rýmařov sehrál s Kobeřicemi, který porazil poměrem 7:1. Další utkání Rýmařov smolně prohrál s Brušperkem 6:5 a poslední utkání porazila Jiskra Rýmařov tým z Fryčovic 5:2. To v konečném součtu znamenalo velmi pěkné 3.místo. Nejlepším hráčem turnaje byl už po třetí za sebou vyhlášen náš Martin Kováč, kterému se dařilo i střelecky, když se během turnaje trefil 9x do sítě soupeře. Střelecky mu sekundovali i Hleba s Olahem, kteří se trefili 6x. Sestava Jiskry: Kubját, Kováč, Hleba, Olah, Dan Kopeček, Sekanina, Hořínek, Lašák.

"Na turnaj jsme jeli velmi oslabeni, když nám chyběli hned čtyři hráči, kteří mají dlouhodobé zranění a aby toho nebylo málo tak turnaj nedohrál Daniel Kopeček, který měl problémy se zády. Pomoct nám tak musel i hráč ze starších žáků Jakub Sekanina, který si vedl na turnaji velmi dobře. Měl jsem možnost si vyzkoušet hráče z Juventusu Bruntál, kteří posílily na jarní sezonu Rýmařovský dorost a to Nicolase Olaha a Petra Hořínka, jenž se neztratili a výrazně nám pomohli. Tento turnaj byl pro náš tým velmi náročný, zápas se hrál 22 minut a Martin Kováč s Davidem Hlebou celý turnaj vůbec nestřídali a i ostatní hráči ze sebe vydali maximum! Já před klukama smekám a mají můj velký obdiv. Jejich bojovnost je neskutečná", zhodnotil učinkování na závěrečném turnaji trenér Tomáš Durna.

Starší žáci

SO Bruntál : Jiskra Rýmařov 6:1

Přátelské utkání dimenzované do tří půlhodinových třetin lépe vyšlo domácím, kteří především ve druhé třetině utkání ukázali svou sílu a čtyřmi góly utkání rozhodli ve svůj prospěch. V první a třetí třetině byla hra daleko více vyrovnaná. Naši kluci dobře bránili a zachytávali pokusy domácích. Do útočné fáze to trošku více vázlo. Snaha o rychlé protiútoky většinou končila na připravené obraně, nebo se zhroutila po špatných přihrávkách. Utkání především splnilo svůj přípravný účel a ukázalo na co je třeba se ještě ve zbytku zimní přípravy zaměřit.

K utkání nastoupili: Vilímek, Válek, Kopeček, Tihelka, Skoumal, Ujfaluši J., Vachuta, Struhár, Kováč, Schwarz, Nebes, Horáček, Orel, Ujfaluši M., Bocián