30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Další přípravný víkend za náma

1.HFK Olomouc : Jiskra Rýmařov 3:0 (3:0)

V posledním přípravném utkání tj. generálce na MSFL pro domácí a pro nás na Divizi sk.E přivítali domácí holičtí fotbalisté za nevlídného počasí na umělé trávě náš tým z Rýmařova. Úvod utkání našemu mužstvu nevyšel a po půl hodině to bylo už 3:0, když se o branky postarali po rohu Varadiho hlavou Lukášek, poté po zpětných přihrávkách před bránu Blažkovský a Šuba. Naši hráči však nezůstali úplně bez aktivity. V 8. minutě se dostal do střelecké pozice Radek Němec, ale z úhlu mířil vedle. Podobně si vedl z druhé strany i Jirka Furik. Pak to o poznání lépe zkoušel ve 38. minutě Ondruška, ale trefil pouze břevno Muchovi branky, a tak poločas skončil za stavu 3:0. Po změně stran se obraz hry až tak nezměnil. Domácí tým měl ještě několik dobrých brankových příležitostí, ale žádnou nevyužil. V závěru utkání jsme sice ještě nastřelili břevno domácí svatyně, ale výsledek se už neměnil.

Branky: Lukášek, Blažkovský, Šuba.

Rozhodčí: Lukáš Lakomý - Petr Brázdil st., Petr Brázdil ml.

Sestavy obou mužstev

1.HFK Olomouc: Mucha (46. Arbeit) - Hlavica, Drbal, Lukášek, Krumpolc, Buček, Bernard, Varaďa, Hornich, Blažkovský, Šuba.

Náhradníci: Arbeit - Štěpánek, Bača, Drbal, Bořil , trenér: Jiří Derco

TJ Jiskra Rýmařov: Hampl - Furik D., Němec T., Harazim, Němec R., Furik J., Ondruška, Furik M., Schreier, Šupák, Kučera.

Náhradníci: Němec T., Lesák, Tomeček, Macrineanu, Skrutek, trenér: Milan Furik

V dnenší pozvánce připomínáme první jarní utkání, tj. 18. kolo Divize sk.E, ve kterém naši hráči zajíždí na hřiště FK Kozlovice. Utkání se hraje v neděli 22.3.2015 v 15.00 hodin.

DOROST: FC Hlučín : Jiskra Rýmařov 2:2 (0:1)

V neděli 15.3. sehráli dorostenci další ze svých přípravných zápasů. Tentokrát na půdě ligového Hlučína. V prvním poločase zápasu čelila Jiskra spousty útokům a musela být v defenzivní hře velice zodpovědná a to se ji dařilo, soupeři z jeho akcí většinou nic nedovolila. V ofenzivní hře jsme přece jenom nebyli tak aktivní jako náš soupeř, ale i tak se jedna šance zrodila, konkrétně v 30.minutě pobídl Cabák svou přihrávkou Lesáka a ten míč uklidil za záda domácího gólmana. V druhé půli už se hra lehce vyrovnala, rýmařovští se dostávali k více šancím, jednu z nich mohl zužitkovat Kopeček, který byl v pokutovém území faulován, nicméně rozhodčí nebyl stejného názoru. Trest přišel o 10 minut později, když zaváhání v defenzívě dokázali domácí využít a srovnali na 1:1. Hostující Jiskra se však nechtěla spokojit jen s remízou a v 76. minutě vyslal Vajdík Lesáka, který byl ve vápně faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop, k němu se postavil Cabák a nekompromisně proměnil. Bohužel pro hosty nakonec dokázali domácí srovnat a to v poslední minutě, když v pokutovém území byl sporně faulován jeden z útočníku Hlučína. Rozhodčí nařídil pokutový kop a domácí hráč se nemýlil. Konečný stav 2:2.

Do utkání se zapojili: Kubját, Kováč, Cabák, Skrutek, Zifčák, Kopeček Dan, Lesák, Vajdík, Raušer, Tomeček, Urbánek, Hořínek, Oláh, Seifert

Mladší žáci:

V neděli zajížděli k třetímu a zároveň poslednímu dvojutkání naši mladší žáci na umělou trávu do Šternberka. V první utkání měli za soupeře Pňovice. Úvod utkání patřil našemu mužstvu, když ve 3.minutě z odkoupu od brány Ujfaluši našel na polovině Köhlera a ten využil zaváhání obránce. 1:0. Hned o minutu později se dostal do brejku Matyas Schwarz a zvýši na 2:0. Rychlé vedení naše mužstvo trošku ukolébalo a dovolilo v 15 minutě soupeři snížit "plavající" střelou z dálky. V 18.minutě soupeř dokázal po brejku vyrovnat, ale hned z protiútoku se naši hráči opět prosadili, když centr Romana Hradila uklidil pěknou hlavičkou Jablončík do branky soupeře. Druhý poločas byl obdobný jako první. Máme více míč na nohou, ale přes obrannou hradbu soupeře se nedokážeme prosadit. V 7. minutě druhého poločasu střílí Kačka Furiková a vyraženou střelu doráží Tom Palys. O tři minuty později je to 5:2, když se za obranu dostává Kačka a vstřílí náš poslední gól v utkání.

Ve druhém utkání nás čekali Nové Sady. Bohužel i toto utkání mělo podobný průběh jak předchozí. Soupeř byl převážně zatažen na své polovině a jednoduchou obrannou hrou likvidoval naše střelecké a kombinační pokusy. Sice jsme měli několik šancí a i dělovka Matyase, která se odrazila od břevna skončila asi těsně za čarou, bohužel to rozhodčí neviděl a bezbrankovýstav zůstával nezměněn. Tlačíme se stále k brance soupeře, ale když už dokáže projít přes obranu narazíme na pozorného golmana. V 15. minutě se dočkal bohužel soupeř, kdy využil svoji výškovou převahu před bránou a po rohu šel do vedení. Naše hra byla v této části neurovnaná, chyběl pohyb na hřišti a zbytečně jsme zhušťovali už tak zhuštěný prostor. Bohužel se to nezměnilo ani ve druhém poločase. Soupeř většinou nakopával míče z pozorné obrany a čekal na naše zaváhání. Toho se nakonec soupeř ještě dočkal v závěru utkání, když Marek v brance špatně vyhodnotil malou domů a jeho špatnou rozehrávku vystihl soupeř a stanovil konečný výsledek na 2:0. Tím stanovil i konečné pořadí turnaje, kdy díky lepšímu vzájemnému utkání skončili první Nové Sady před naší Jiskrou. Třetí skončil pořádající Šternberk a čtvrté Pňovice. I přes konečné druhé místo a vlastně jedinou prohru v posledním utkání, lze tuto přípravu hodnotit kladně a účel kvůli kterému jsme se na tento turnaj přihlásili určitě splnil. Do zahájení mistrovských utkání, které začne 4.4 nás čekají ještě dvě přípravná utkání a to s FC Lužice a FK Mohelnice.

Starší přípravka:

V sobotu 14.3.2015 se starší přípřavka Rýmařova zúčastnila prvního ročníku turnaje „Česká pojišťovna cup 2015“ pořádaným FK Městem Albrechtice. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů z okresu včetně našeho. Hrálo se ve dvou skupinách A,B. Náš celek hrál ve skupině B, kde narazil na týmy Krnova, Juventusu Bruntál a Avízo Albrechtice. V prvním utkání narazili naši hráči na tým z Krnova a po těžkém boji podlehli Krnovu 2:0. Další zápas sehráli naši mladíci s týmem Avízo Albrechtice a po vyčerpávajícím výkonu si Rýmařov připsal bod za remizu 1:1. V posledním utkání ve skupině porazil Rýmařov tým Juventusu Bruntál 3:0. Poté nastala složitá situace, kdy se o postup do semifinále dostali na druhé postupové místo dva týmy - Avízo Albrechtice a Rýmařov. Na vzájemný zápas to bylo 1:1, na lepší skore to bylo 4:3 pro oba týmy, taktéž na vstřelené branky. Za této situace by měl rozhodnout los, ale týmy se rozhodly odehrát zápas proti sobě o postup do semifinále a po urputném boji se z postupu radoval Rýmařov, když vyhrál 1:0. V semifinále narazil Rýmařov na doposud neporažené Vrbno pod Pradědem. Dvě minuty před koncem byl stav 1:1 a pořadatelé se chystali na penalty, ale Rýmařov stačil dát během minuty tři branky a zajistit si tak postup do finále. Ve finále se Rýmařov utkal se suverénním Krnovem, kterému nakonec podlehl 4:1. Střelci Rýmařova: Köhler Filip 7, Palys Tomáš 3.

Sestava: Skipala, Petrek, Köhler, Černý, Zapletal, Palys, Schwarz, Bubelová, Drábek