26. kolo, Ne 16.06 10:00

Žáci vyšli tentokrát naprázdno

Žáci U15 : FK Krnov  1:5 (1:1)

Sestava: Vilímek – Tihelka, Kopeček (56‘ Válek Z.), Válek J., Kováč (51‘ Skoumal) – Vachuta, Schwarz (58‘ Horáček), Nebes, Sekanina, Struhár (42‘ Štěpaník) - Bocián

Utkání s Krnovem začalo opatrně z obou stran. Hosté si snažili kombinačně najít místo v naší obraně a my jsme odpovídali rychlými protiútoky, kdy především Sekanina a Bocián byli hodně aktivní. Naneštěstí pro nás v 17 minutě odvrátil Kováč míč tak nešťastně, že vyslal hostujícího útočníka do brejku a ten vstřelil první gól zápasu. Kluky obdržená branka nakopla k větší aktivitě a to se ve 26 minutě vyplatilo, když Sekanina dohrál souboj s nejistým brankářem a ten ho pouze za cenu faulu v pokutovém území poslal k zemi. K penaltě se postavil Josef Válek a přesnou ranou k tyči se nemýlil. Do konce prvního poločasu se zápas dohrál opět jako na začátku opatrně. Do druhého poločasu lépe vkročili hosté, kteří si z našeho hřiště chtěli odnést všechny body. Ve 40 minutě pěknou kombinační akcí na jeden dotek překonali naši obranu a opět se ujali vedení. V ten moment naši kluci opět přepnuli na vyšší otáčky, ale veškerá snaha přišla vniveč. Navíc dvěma fauly v okolí velkého vápna dali možnost zahrávat přímé kopy velmi šikovnému střelci a ten se přes zeď dvakrát nemýlil. Tyto dva slepené góly zlomily snahu našich hráčů na nějaký zvrat a soupeř začal utkání kontrolovat a míč nám půjčil velmi sporadicky. V 50 minutě se ještě po pěkné průnikové přihrávce hosté prosadili naposledy a upravili na konečných 1:5.

"V dnešním utkání nelze klukům vytknout snahu a bojovnost, bohužel fyzicky vyspělejší soupeř dokázal využít naše chyby a rozhodnout tím utkání ve svůj prospěch. Ale určitý posun proti utkání v Dolním Benešově tam byl. Nezbývá nám než připravit tým na další velké sousto, které v podobě Hradce nad Moravicí přijede příští kolo", shodnotil víkendové vystoupení Martin Jiruš.

Žáci U13 : FK Krnov  3:10 (1:3)

Sestava: Skipala, Hrabina, Ujfaluši, Papaj, Přecechtěl, Hradil, Furiková, Köhler, Palys, Jablončík, Popovyč, Hladký

V neděli 19. 4. 2015 odehráli naši mladší žáci své první jarní mistrovské utkání na domácím hřišti. Přivítali jsme vedoucí mužstvo soutěže, mladší žáky FK Krnov.

Úvod střetnutí nám ale velmi nevyšel. Již v 6“ jsme prohrávali 0:3. Prohráli jsme několik osobních soubojů, některé souboje jsme ani nepodstoupili, a soupeř třemi přesnými střelami trestal. Následně se hra vyrovnala, a přicházely i naše šance. V 17“, po pěkné kombinační akci Kateřiny, Filipa a Romana, Honza Jablončík doráží golmanem vyraženou střelu od Kačky a prostřeluje hostujícího brankáře. 1:3. Následně se párkrát vyznamenal v brance Marek Skipala. Naše útočné snažení je ovšem bezzubé, nedůrazné.

Začátek druhé půle připomínal zahájení utkání. Ve 32“ po výkopu brankáře, brejk hostujícího hráče a ve 35“ po zmatkách v naší obraně zcela volný hráč upravují stav utkání na 1:5. Že to nechceme vzdát, ukázala 38“ a 39“. Nejprve po faulu na pronikajícího Filipa Köhlera, sám faulovaný snížil z pokutového kopu na 2:5. A po té po dlouhém nákopu za obranu hostí a důrazném souboji Kateřiny Furikové, Honza Jablončík křížnou střelou snižuje na 3:5. Od 45“ jsme se zbourali, jako domeček z karet. Tolik zbytečných a hloupých chyb v defenzivní činnosti nás dostalo do kolen. Hosté si nakonec s úsměvem tréninkově zastříleli. Konečný výsledek 3:10 je velmi krutý, ale vítězství soupeře je zasloužené.

"Z celého průběhu zápasu je třeba si vzít ponaučení. I když je soupeř vyspělejší, je potřeba k osobním soubojům přistoupit daleko zodpovědněji, být daleko aktivnější a v kritických situacích hru zjednodušit. Do utkání musíme vstupovat především s odhodláním zvýtězit a přestat sledovat statistiky soupeře v soutěži.", zhodnotil utkání vedoucí mužstva Zdeněk Kudlák.