26. kolo, Ne 16.06 10:00

Žáci v dohrávce přivítali Darkovičky

St.žáci:  Jisra Rýmařov : FK Darkovičky  2:3 (2:1)

Sestava: Vilímek – Orel, Válek J., Kopeček, Skoumal (36‘ Tihelka) – Schwarz, Štěpaník (36‘ Kováč), Nebes, Sekanina, Struhár - Bocián

Dohrávka prvního jarního kola k nám do Rýmařova zavedla celek Darkoviček. Po dlouhé pauze se do týmu vrátil Jirka Orel, který doléčil zraněný kotník a mohl se zařadit na svůj post. Bohužel z minulého zápasu v Opavě si Petr Vachuta odvezl zraněné koleno a podle zpráv pro něj letos sezóna skončila.

Zápas pro nás nezačal dobře. Po pěti minutách hosté zahrávali z půlky přímý kop, který Vilímek špatně odhadl a bohužel jej velmi lacině nechal propadnout za svá záda. Z naší strany následovalo několik pokusů o rychlý protiútok, ale žádný brankou neskončil. V 15‘ naši hráči dobře vysunuli napadání hostující rozehrávky a Bocián byl tím, který podél brankáře vyrovnal na 1:1. Hosté trochu znejistili a jejich rozehrávka začala být daleko víc kostrbatá. Toho mohl dvakrát využít Sekanina, ale chybělo mu v zakončení daleko víc klidu a přesnosti. Až ve 22‘ minutě se napadání opět vyplatilo Nebesovi, který nás poslal do vedení 2:1. Do konce poločasu proběhlo ještě pár šancí na obou stranách, opět ale bez gólové změny. Do druhé půle jsme šli s cílem využít ještě nějaký rychlý protiútok a rozhodnout utkání na svou stranu. Do protiútoku jsme se dostali, Sekanina vzal na půlce míč a ukázal obráncům záda. Ovšem zde ukázal svou kvalitu i brankář hostů, který mu jeho úmysl přečetl a míč mu od nohou sebral. Hosté začali přebírat iniciativu a naši hráči začali dělat drobné chyby, které soupeř využíval k upevnění svého tlaku. Ve 48‘ se povedlo hostům srovnat, když se k poskakujícímu míči na úrovni penalty dostal hostující útočník a v klidu jej umístil za Vilímka. Bohužel v 52‘ byl vyloučen náš stoper Válek a tím pádem nás poslal do deseti. Naši hráči dlouho odolávali velkému tlaku hostů, ale ti nakonec v 62‘ dali třetí gól a utkání otočili ve svůj prospěch. Do konce utkání jsme se pokusili na hosty alespoň bojovně zatlačit, ale ti už si vítězství vzít nenechali.

"Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním si sice Vilímek vybral slabší chvilku, ale kluci předváděli aktivní napadání, dostávali se do šancí a dali z nich góly, hosté ale ve druhém poločase zjednodušili hru a hodně nás zatlačili. Do jisté míry utkání ovlivnilo i naše vyloučení, po kterém naše hra začala být hodně nejistá. V utkání jsme promarnili tři stoprocentní gólové šance, po jejichž proměnění by se utkání ubíralo jiným směrem. Zápas jsme si nechali utéct svými chybami. Je to škoda, hosté ukázali ve druhé půli větší touhu po vítězství".

Ml.žáci:  Jisra Rýmařov : FK Darkovičky  5:3 (2:2)

Sestava: Gorčík, Hrabina, Ujfaluši, Papaj, Přecechtěl, Hradil, Furiková, Köhler, Palys, Schwarz, Jablončík, Hladký

V pátek 8.5.2015 odehráli naši mladší žáci na domácím hřišti dohrávku prvního jarního kola s FK Darkovičky.

S výměnou na postu brankáře jsme utkání začali dobře. Ve 3“ vysunul do damostatného úniku Matyas Schwarz Filipa Köhlera, který s přehledem přehazuje vyběhnuvšího brankáře hostů. Vedeme 1 : 0. Obranná činnost má ale skuliny. V 8“ soupeř zaútočí po naší levé straně a střílená přihrávka před branku nachází zcela volného hráče, který míč uklízí do naši sítě. V 10“ opět levá strana chybuje a po faulu v pokutovém území zahrávají hosté pokutový kop. Jirka Gorčík, v naši brance, zachoval chladnou hlavu a výborným zákrokem „penaltu“ chytil. V 18“ po kombinaci Matyase s Filipem, Filipovu střelu Matyas doráží do soupeřovy branky a dostává nás do vedení 2 : 1. Ve 23“ naše chyby v obraně opět trestá soupeř a vyrovnává na 2 : 2.

Druhý poločas kopíroval poločas první. Těžko se prosazujeme před brankou hostů a naše bránění je nedůsledná a chybující. Ve 40“ prohrává osobní souboj Matěj Papaj soupeř získává míč a po samostatném úniku jej uklízí do naši sítě. Prohráváme 2 : 3. Ve 41“ se objevil před brankářem hostů osamocený Filip Köhler, svou šanci ale nevyužil. V následné 42“ dvojice Kateřina a Filip vymyslela krásnou akci a Filip individuálně s přehledem vyrovnal na 3 : 3. Ve 45“ Kateřina vysunula vpřed Matyase, a ten nás opět dostává do vedení 4 : 3. Na konečných 5 : 3 v náš prospěch upraví Roman Hradil perfektně provedeným trestným kopem.

"Vítězství je zasloužené, chceme hrát aktivně, nabízíme se, kombinujeme, ale obranná činnost je stále nejistá s množstvím individuálních chyb".