SK Hanácká Slavia Kroměříž B

30. kolo, So 15.06 10:30

SK Hanácká Slavia Krom..

Hodnocení sezóny dorostu trenérem

Dorostenci Jiskry Rýmařov v uplynulé sezóně navázali na loňské prvenství a stejně jak v minulém ročníku získali i letos titul vítěze Krajské soutěže dorostu sk.A MSKFS pro ročník 2014/2015. Na krátké zhodnocení sezóny jsme se zeptali i trenéra mužstva Tomáše Durny.

Letošní sezona 2014/2015 se nám velmi vydařila. Podzimní část jsme zvládli bez porážky, když kluci vyhráli všech třináct zápasů a do jarní části šli s třináctibodovým náskokem na druhého v pořadí. Začátkem jarní části jsme se zúčastnili Okresního finále mladšího dorostu „ O pohár VV MS KFS“ a postoupili až do Krajského finále, kde jsme skončili na druhém místě. Dorostenci dominovali i v JUVE CUPU 2014, který vyhráli. Poté se mladší dorost zúčastnil halového turnaje o přeborníka OFS, kde také zvítězili a postoupili do semifinále v Opavě, který taktéž ovládli a zajistili si postup do finále v Ostravě, kde se umístili na třetím místě. V kategorii starší dorost jsme se také zúčastnili halového turnaje o přeborníka OFS, kde jsme skončili tak jako mladší dorost na prvním místě.

Pro jarní část se sestava mužstva oproti podzimu musela několikrát pozměnit. Podzimními výkony si několik hráčů řeklo o zařazení do širšího kádru A mužstva mužů hrající divizi a na zápasy dorostu už tak pro ně nebyl prostor. Zároveň jsme se museli potýkat s několika dlouhodobými zraněními "opor" mužstva a tak do mužstva naskakovalo i několik hráčů ze starších žáků, kteří svůj mladiství "handicap" nedali na hřišti vůbec znát. Toto vše mělo za příčinu, že jsme si už připsali na jaře i nějaké ty ztráty bodů (celkem 4 porážky a 1 remízu). Ale i přes tyto komplikace dokázali kluci krajskou soutěž skupiny „A“ s přehledem vyhrát se 64 body a náskokem 13.bodů se skórem 105:35. Kluci tak dokázali obhájit loňský titul. I když by kluci měli určitě na Krajský přebor, postoupit naše mužstvo nemůže, neboť nedisponujeme takovým počtem hráčů, aby jsme mohli postavit jak mladší tak starší dorost, což je v této soutěži podmínkou.

Touhle cestou bych chtěl všem klukům poděkovat za krásnou sezonu. Na obhajobě titulu se podíleli tito hráči: Brankáři Kubját Ondřej a Vilímek Zdeněk. Dále kapitán mužstva Kováč Martin, Vajdík Adam, Tomeček Josef, Zifčák Pavel, Cabák Vojtěch, Kopeček Daniel, Raušer Dominik, Urbánek Lukáš, Seifert Jan, Kopeček Pavel, Skrutek Matěj, Sudek Stanislav, Lesák Jiří, Sacký Radek, Sekanina Jakub, Snášel Roman, Nebes Tomáš, Beier Jan, Hořínek Petr, Němec Tomáš, Lašák Martin, Kopeček Ondřej, Janáč David, Orel Jiří, Válek Josef.