15. kolo, So 25.05 10:00

FK Kofola Krnov

17. kolo, Út 11.06 17:00

U9 přivezla pohár za 4.místo

Bruntál -  Poslední mládežnický turnaj v halové kopané „O přeborníka OFS Bruntál 2016“ se odehrál v sobotu 27. února ve sportovní hale v Bruntále. O titul nejlepšího halového týmu okresu kategorie mladší přípravky zápolilo šest družstev a vítězem se stalo mužstvo FC SO Bruntál.

Z turnaje se pro chřipkovou epidemií na poslední chvíli odhlásili malí fotbalisté Břidličné a bez omluvy se nedostavil závazně přihlášený FK Krnov. Zbylých šest týmů se spolu o pohár pro nejlepší tým turnaje utkalo systémem každý s každým. Malí fotbalisté předváděli po celé turnajové klání divákům v bruntálské sportovní hale bojovné a velmi nadšené  a obětavé výkony. Nejlépe si v turnaji vedli fyzicky vyspělé naděje FC Slavoj Olympia Bruntál, kterým vzdorovali pouze městští rivalové z Juventusu Bruntál. FC SO si přesto bez jediné ztráty bodů pod vedením Martina Bilky suverénně vybojoval vítězství v celém turnaji. Dobré výkony odváděl Juventus Bruntál po taktovkou Karla Šujana. Jediná porážka právě s vítězem turnaje ho posadila na druhou turnajovou příčku. Na třetí místo dosáhli dobře hrající naděje Sokola Vrbno pod Pradědem s trenérem Jindřichem Pavlíčkem. O medailové pozice bojovali také malí fotbalisté Jiskry Rýmařov pod vedením Radima Přecechtěla. Tým v sestavě Mirek Mušálek, Michal Kubík, Tomáš Vychodil, Petr Hance, Radim Přecechtěl, Jan Mihál, Vít Novosad, Sebastián Oliš a David Tomíček nakonec ale obsadil čtvrté místo. Boj byl také o pátou turnajovou příčku, kde se nakonec prosadil díky lepšímu poměru branek Zátor pod vedením Petra Gajdoše. Šestá příčka zbyla na fotbalové naděje bojovného týmu Starě Vsi pod vedením Pavla Žváčka. Závěrečné vyhodnocení přeboru mladší přípravky proběhlo za přítomnosti místostarosty města Bruntálu ing. Libora Unverdorbena a členů VV OFS Bruntál. Pořadatelé vyhlásili nejlepším hráčem turnaje Davida Štulrajtera z Juventusu Bruntál, nejlepším brankářem přeboru mladší přípravky byl vyhodnocen Miroslav Mušálek z Jiskry Rýmařova a cenu pro střelce turnaje získal Florián Višňa z FC Slavoj Olympia Bruntál. „Myslím, že letošní mládežnické turnaje O přeborníka OFS se vydařily. Trochu zklamáním byl poslední turnaj mladší přípravky, kdy jsme čekali větší účast. Jinak ale byl velký zájem a na jednotlivých turnajích i kvalitní úroveň. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům, pořadatelům a rozhodčím, kteří přispěli ke zdárnému průběhu letošního ročníku. Poděkování patří také vedení městské sportovní haly za umožnění konání těchto turnajů“, řekl po skončení posledního letošního klání, předseda KM OFS, Jiří Stanovský.

Výsledky: SO Bruntál – Rýmařov 4:0, SO Bruntál – Juventus 5:2, SO Bruntál – Stará Ves 11:0, SO Bruntál – Zátor 3:0, SO Bruntál – Vrbno 8:0, Rýmařov – Juventus 3:5, Rýmařov – Stará Ves 2:1, Rýmařov – Zátor 3:3, Rýmařov – Vrbno 2:5, Juventus – Stará Ves 2:0, Juventus – Stará Ves 2:0, Juventus – Zátor 5:1, Juventus – Vrbno 5:1, Stará ves – Zátor 2:2, Stará Ves – Vrbno 3:3, Zátor – Vrbno 2:5.

Pořadí: 1. FC SO Bruntál 15b., 2. Juventus Bruntál 12b., 3. Sokol Vrbno 7b., 4. Jiskra Rýmařov 4b., 5. SK Zátor 2b., 6. Sokol Stará Ves 2b.