13. kolo, So 27.10 10:45

1. kolo, So 03.11 11:45

FK Krnov

Žákovské derby ovládla Jiskra

V 21.kole krajského přeboru žáků došlo na utkání s nádechem "derby", když domácí Jiskra přivítal hráče z nedalekého Bruntálu. V podzimní části byla utkání jak starších tak mladších žáků na umělé trávě v Bruntále vyrovnané a tak se dal očekávat zajímavý souboj i tentokrát.

SK Jiskra Rýmařov U15 : FC SO Bruntál - 9:3 (5:0)

Branky: 4x köhler, 2x Hradil, Papaj, Ujfaluši, Palys

Na podzim jsme utkání v Bruntále ztratili až v závěru. Kdo očekával vyrovnané utkání i tentokrát tak byl asi hodně zklamán. Soupeř z Bruntálu v jarní části zatím hledá optimální formu a od začátku tahal za kratší konec. Naši hráči soupeře předčiili asi po všech stránkách a tak v 17.minutě to bylo už 3:0 a poločasové resumé činilo nakonec 5:0. Střelecky se hned prosadil 4x Filip Köhler, který dostával v pokutovém území až příliš mnoho prostoru, které chladnokrevně trestal. Utkání tak bylo rozhodnuté už do poločasu a tempo hry našich hráčů v druhé půli evidentně opadlo. Soupeře jsme tak několikrát vlastníma chybama pustili do šancí skóre korigovat, ale i tak jsme měli utkání pod kontrolou a kluci dotáhli zápas do přesvědčivého vítězství.

SK Jiskra Rýmařov U13 : FC SO Bruntál - 11:0 (2:0)

Branky: 4x Pospíšil, 3xGorčík, 2x Furik, Hrnčíř, Schwarz

Oba soupeři se dobře znají a vzájemná utkání vždy slibují zajimávé zápasy. To bohužel nebyl případ tohoto utkání. Soupeř z Bruntálu se potýká v současné době s absencí některých klíčových hráčů a tak se utkání hrálo vždy na jedné polovině - na půlce soupeře. Domácí hráči se však v prvním poločase prezentovali nepřesnou hrou, vázla kombinace, střelba, komunikace ... no prostě skoro vše. Druhý poločas přinesl zlepšení zejména v komunikaci a zlepšeném pohybu, což se hned projevilo na konečném výsledku.

Foto z utkání mladších žáků - autor: Aneta Černíčková (celá fotogalerie zde)