FC Slavoj Olympia Brun..

13. kolo, So 29.10 10:00

TJ Valašské Meziříčí..

Muži v přípravě zdolali Šumperk

Fotbalisté Jiskry Rýmařov sehráli v neděli dopoledne první přípravné utkání před nadcházející sezónou. Jejich soupeřem byli hráči FK Šumperk. Zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil Petr Navrátil.

Domácí měli nad hosty, kteří hrají v Divizi E, od úvodních minut výraznou územní převahu. Ale velké šance Jeřábka a Navrátila k brankám nevedly. Zhruba od 20. minuty hráči Šumperku dokázali srovnat hru a začali hrozit i oni.

Další obrovskou příležitost spálil ve 29. minutě Pavel Jeřábek, k němuž prošla přihrávka z pravé strany od Michala Furika, ale brankář hostů dokázal skvělým zákrokem na čáře míč vyrazit.

Až ve 39. minutě se změnilo skóre utkání zásluhou Petra Navrátila, který obešel dva bránící hráče a přesnou střelou překonal šumperského gólmana. Do šatny tak šli o poločase spokojenější fotbalisté Jiskry.

I druhá půle začala příležitostmi Rýmařova. Ve 47. minutě se ve vápně uvolnil Pavel Jeřábek. Jeho střele však scházela větší přesnost. Brankář Šumperka tak nemusel ani zasahovat.  O minutu později unikal obraně hostů Kučera, přihrál Michalovi Furikovi, který z pravé strany poslal míč do šestnáctky na Navrátila, jehož střelu k levé tyči gólman Šumperka fantasticky zlikvidoval.

Akce Jiskry přibývaly. V 50. minutě vtrhl do otevřené obrany Šumperka Navrátil, přihrál Jiřímu Furikovi od něhož se míč dostal zpět k Navrátilovi. Jen díky teči hostujícího hráče neskončil míč podruhé v síti. Brankou neskončila ani střela Jana Kocúra z 57. minuty, který branku přestřelil.

Hosté hrozili sporadicky. V 62. minutě měli největší příležitost ke srovnání. Střelou z přímého kopu orazítkovali břevno. V následujících minutách tempo hry poněkud opadlo. V 84. minutě dokázal rozvlnit síť šumperské brány Pavel Jeřábek, kterému však sudí pro postavení mimo hru gól neuznali.

Zvýšit na rozdíl dvou gólů mohli v samotném závěru Navrátil s Jeřábkem, kdy druhý jmenovaný zakončil akci střelou, která v brance neskončila jen kvůli teči hostujícího hráče.

Jiskra tak porazila v prvním přátelském utkání před novou sezónou Šumperk nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Příští zápas sehraje rýmařovské áčko v sobotu 17. července, kdy soupeřem Jiskry bude Sokol Moravská Třebová. Zápas začne v 11:00.

SK Jiskra Rýmařov – FK Šumperk             1:0 (1:0)

B: 39. Navrátil

SK Jiskra Rýmařov: Baroš (46. Vilímek) – Kučera, K. Kocúr, Kolísek (75. Tihelka), J. Kocúr (60. Hradil) – M. Furik, J. Furik, Hleba, Kršek (46. D. Furik) – Navrátil, Jeřábek.