29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Jiskra Rýmařov zahájí jaro v Bohumíně

Fotbalisté Jiskry Rýmařov v neděli vstoupí do jarní části Moravskoslezské fotbalové divize – skupiny F. Jejich soupeřem budou hráči Bohumína. Hrát se bude na hřišti soupeře v neděli 27. března od 15:00.

FK Bospor Bohumín se po podzimu nachází na 9. místě. Tým trenéra Martina Špičky doplatil zejména na nízkou produktivitu. Během první poloviny soutěže se jim podařilo ve třinácti utkáních vstřelit pouze patnáct gólů. V tomto směru byly horší již jen Heřmanice (12) a Bruntál (13).

Bohumínští hráči navíc poztráceli poměrně dost bodů na domácím hřišti. Z osmi zápasů dokázali pouze dvakrát uspět za tři. Jinak si soupeři z Bohumína body spíše odváželi.

Bospor se naopak může pyšnit poměrně slušnou defenzivou, která inkasovala pouze 14 branek. Méně má již jen Polanka nad Odrou (11), stejně pak vedoucí Frýdlant nad Ostravicí.

Podzimní, či spíše letní zápas v Rýmařově skončil těsnou výhrou 3:2, byť v první půli vše naznačovalo, že půjde o jasnou záležitost Jiskry, která po brankách Jana Kolíska, Michala Furika a Petra Navrátila vedla ve 43. minutě 3:0. Do konce první půle se ale hráčům Bosporu podařilo snížit, a v samotném závěru ještě korigovat na rozdíl jediné branky.

SK Jiskra Rýmařov – FK Bospor Bohumín            3:2 (3:1)

Branky: 26. Kolísek, 39. M. Furik, 43. Navrátil – 44. Strojek, 90.+1 Václavíček.

Rozhodčí: Michal Grečmal – Pavel Pospíšil, Petr Hanák.

ŽK: Václavíček, Košťál, Palej

Jiskra Rýmařov: Baroš – Kučera, K. Kocúr, Kolísek, Hleba –  M. Furik, Konečný, J. Furik, J. Kocúr (65. Kršek, 88. Tihelka) – Jeřábek, Navrátil (86. D. Furik). Trenér Milan Furik.

Bospor Bohumín: Sztefka – Sporysz, Václavíček, Košťál, Stošek – Strojek (54. Ptáček), Palej, Hanus, Bloksch, Malysz (73. Kvapil) – Halaška (66. Ferenc). Trenér Martin Špička.

Diváci: 250.

V generálce na start jara podlehl Bohumín rezervě Karviné 2:3. Porážkou zakončila přípravné období i Jiskra, která před týdnem nestačila na 1.HFK Olomouc. Trenér Furik však v utkání dal prostor řadě dorostenců.

Oba týmy doznaly během zimy drobných změn. Do týmu Jiskry přibyl univerzál Dušan Dostál, který přestoupil z Litovle. Z Jiskry naopak do Břidličné zamířil obránce Pavel Kučera. Soupeř z Bohumína přivítal do svých řad hráče se zkušenostmi z MSFL, jako je odchovanec Baníku záložník Jakub Malý, či obránce Ondřej Kubík, který přišel z Dolního Benešova.

Utkání FK Bospor Bohumín – SK Jiskra Rýmařov se bude hrát v neděli 27. března od 15:00. Hrát se bude ve Fotbalovém areálu Pavla Srníčka. Vstupné na utkání je 50 Kč. Fotbalisté Jiskry k zápasu odjedou ve 12:00. Hlavním rozhodčím bude Paskal Trigas.