29. kolo, So 08.06 16:30

30. kolo, So 15.06 17:00

FC Vsetín

Dorostenci vítězní v Opavě. Dařilo se Markovi

Rýmařovský dorost vyjel k zápasů 26. kola krajského přeboru do Opavy, kde se utkali s místní Slavií. Na hřišti silného soupeře zvítězily oba výběry.

V utkání starších dorostenců se vše podstatné odehrálo v prvním poločase, v němž padlo všech pět branek. Jiskra přitom musela hned dvakrát dotahovat. Opavu poslal do vedení ve 13. minutě Kamrádek. Srovnat se týmu trenéra Čecháka podařilo v minutě 24., kdy míč za záda domácího gólmana dostal kapitán devatenáctky Jakub Ujfaluši, když po trestném kopu Romana Marka tečoval "rybičkou" míč za záda domácího golmana. Za dalších jedenáct minut však bylo skóre opět příznivější pro Slavii. Ve 35. minutě ji poslal do vedení po rohu Henčl. Jiskra se rychle oklepala a o dvě minuty později srovnal lobem Roman Marek. Stejný hráč navíc poslal rýmařovské dorostence krásnou střelou do vedení ve 41. minutě. Po změně stran již necelých 50 diváků gól nevidělo a Jiskra U19 tak porazila Slavii 3:2. V tabulce krajského přeboru zůstává rýmařovský výběr na 2. místě o tři  body zpět za vedoucím Bílovcem. Do konce soutěže ještě zbývají tři zápasy.

FK Slavia Opava U19 – SK Jiskra Rýmařov U19 2:3 (2:3)

Branky: 13. Kamrádek, 35. Henčl – 37. a 41. Marek, 24. Ujfaluši.

Rozhodčí: Sklář, ŽK: Binar, Žižka, Suchdol – Palys.

Jiskra: Bátla – Ujfaluši, Křepelka, Palys (82. Zapletal), Papaj (65. Kraus), Krywda, Hradil, Köhler, Hrabina, Marek (81. Hýža), Němec (65. Schwarz). Trenér: Martin Čechák.

Mladší dorostenci se v těchto dnech potýkají s vysokou marodkou a tak na střídání byl dnes pouze jeden hráč. Navíc se po 10 minutách zranil Roland Wenzel a tak bylo jasné, že to kluci budou mít dnes bez střídání. Také v utkání výběrů do sedmnácti let však řádil Roman Marek, který stejně jako v zápase devatenáctek i v tomto případě dvakrát skóroval. Poprvé se prosadil ve 14. minutě, druhý gól přidal až po změně stran, konkrétně v 50. minutě. Slavie měla v první půli taky šance, ale dvakrát nás zachránila branková konstrukce. Slavii se podařilo nakonec zápas zdramatizovat, když v 64. minutě brankáře Adama Přecechtěla překonal Teichmann. Na více se však Opavané nezmohli. Od 78. minuty navíc dohrávali bez vyloučeného Kriukova. A tak i tým Františka Pohanky veze ze Slezska tři body. Sedmnáctka je v tabulce krajského přeboru na 2. příčce s velkou ztrátou na Bílovec. Ve zbývajících utkáních tak bude hájit stříbrnou pozici.

FK Slavia Opava U17 – SK Jiskra Rýmařov U17 1:2 (0:1)

Branky: 64. Teichmann – 14. a 50. Marek

Rozhodčí: Sklář ŽK: Teichmann, Chung, Maculík – Zapletal, Schwarz. ČK: 78. Kriukov.

Jiskra: Přecechtěl – Černíček, Hrnčíř, Zapletal, Hýža, Marek, Wenzel, Polách, Mlčák, Schwarz, Černín, Mihál. Trenér: František Pohanka.